ACY Şirketler Grubu konkordato ilan etti

Online uçak bileti, cins, konaklama ve VIP transfer platformu Shallwego’yu da bünyesinde barındıran ACY Şirketler Kümesi’nin ACY Küresel, ACY Filo ve ACY Turizm şirketleri için konkordato ilan ettiği belirtildi.

Şirketin tüm çalışanlarının işten çıkarıldığı lakin paralarının ödemediği belirtilirken konkordatoya giden şirketin 40 civarında çalışanının mağdur olduğu, maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alamadığı bununla birlikte tedarikçilerin borçlarının da ödenemediği kaydedildi.

Şirket çalışanları ayrıyeten Shallwego’nun ofisinin kapalı olduğunu, şirketin sahibi Ahmet Cemil Yıldırım’a ve CEO Burcu Eslek’e ulaşamadıklarını belirttiler.

Otel satın aldı

Adana ve Denizli’de otelleri bulunan birebir vakitte Shallwego’nun kurucusu Ahmet Cemil Yıldırım geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul Yenibosna’da bulunan 230 odalı Adela Oteli satın almış, şirket tarafından yapılan açıklamada otelin yenileneceği ve 3 ay sonra tekrar hizmete başlayacağı söz edilmişti.

Bununla birlikte ACY Turizm’in web sitesi faal halde çalışırken, Shallwego’nun web sitesinin kapalı olduğu ve iletişin numaralarından hiçbir biçimde şirketlere ulaşılamadığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir