Adana’da okullar ne zaman açılacak, açılış tarihi ertelendi mi? Adana’da okullar ne zamana kadar tatil edildi?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer daha evvel yaptığı açıklamada ” Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da merkez ve tüm ilçelerde 1 Mart prestijiyle eğitim ve öğretime başlıyoruz.” demişti. Yapılan yeni açıklamaya nazaran Adana’da okulların açılacağı tarih ertelendi. Pekala, Adana’da okullar ne vakit açılacak, açılış tarihi ertelendi mi? Adana’da okullar ne vakte kadar tatil edildi? İşte ayrıntılar haberimizde…

ADANA’DA OKULLAR NE VAKİT AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Adana’da okulların açılacağı tarihe ait, okulların 1 Mart’ta açılmasını kararlaştırmış olduklarını lakin bilgilerin değişmesi ile tarihi güncellediklerini belirtti. Bakan Özer, açıklamasında, ”Bu başlangıç tarihini, yeni bilgilere nazaran 13 Mart tarihine ertelemiş bulunuyoruz. Yani 13 Mart tarihinde yeni bilgilere nazaran tekrar kararları güncelleyerek, inşallah, durumu tekrar kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

DEPREM BÖLGESİ 10 VİLAYETTE OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİ

MEB tarafından afet bölgesi kabul edilen 10 vilayet üç kategoriye ayrıldı. Buna nazaran 1 Mart itibariyle; Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kilis’te okulların açılması bekleniyor. Daha evvel 1. kategoride yer alan Adana’da tarih değişti.

2. kategoride 13 Mart itibariyle; Osmaniye, Gaziantep ve Adana’da okulların açılması bekleniyor.

3. kategoride ise Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya’da okullar 27 Mart’a kadar ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir