AFAD’dan yeni duyuru! Bartın’daki patlamanın nedeniyle ilgili açıklama!

Bartın’da maden ocağında patlama meydana geldi

Bartın’ın Amasra ilçesinde Amasra Taşkömürü İşletme Müessesinde patlama meydana geldi. Patlama nedeninin trafo kaynaklı olduğu belirtilmişti. AFAD’dan yapılan açıklamada, patlama nedeninin ‘Sehven’ paylaşıldığı belirtildi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA: SEHVEN PAYLAŞILDI

Yapılan açıklamada, ”Bartın ili Amasra ilçesinde Taşkömürü İşletme Müessesi ‘ne ilişkin maden ocağında meydana gelen patlamanın trafo kaynaklı olduğu bilgisi sehven paylaşılmıştır. Patlamanın nedeni şimdi belirlenememiştir. Mahsur kalan vatandaşlarımıza ulaşılması için AFAD ve tahlisiye takımları seferber edilmiştir.’‘denildi

AFAD’DAN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU SÖZLERE YER VERİLDİ;

Bölgeye, Bartın Vilayet AFAD, Emniyet, 112, İtfaiye, Jandarma ve TTK’ya ilişkin tahlisiye takımları, Sakarya Vilayet AFAD, Kütahya Vilayet AFAD ve Eskişehir Vilayet AFAD grupları ile Kütahya, Zonguldak, Karabük ve Eskişehir Vilayet AFAD müdürlerinin sevk edildiği belirtildi.

Zonguldak’tan da tahlisiye takımlarının sevk edildiği kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kütahya’dan TKİ’ye ilişkin 20 kişilik tahlisiye takımları sevk edilmiştir. Kızılaydan 2 ikram aracı ve 3 işçi aracı bölgeye sevk edilmiştir. Sakarya Vilayet AFAD ve Ankara Vilayet AFAD’dan 2 taşınabilir uyum tırı gönderilmiştir. Bölgede rastgele bir irtibat kesintisi olmamakla birlikte bölgeye önlem gayesiyle 1 taşınabilir baz istasyonu gönderilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir