Afganistan Dışişleri Bakanlığı yakınlarında patlama: 6 kişi hayatını kaybetti

Afganistan’ın başşehri Kabil’de Dışişleri Bakanlığı yakınlarında meydana gelen patlamada birinci belirlemelere nazaran altı kişi hayatını kaybetti.

AA’nın aktardığına nazaran, Kabil Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Halid Zedran, patlamaya ait basına yaptığı açıklamada, ‘saldırganın bakanlığın bulunduğu sokağın girişindeki denetim noktasına yaklaştığı sırada güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildiğini ve bu esnada üzerindeki bombanın infilak ettiğini’ söyledi. Hücumda altı sivilin hayatını yitirdiğini söz eden Zedran, üçü Taliban mensubu birkaç kişinin de yaralandığını belirtti.

‘YARALILAR ORTASINDA EN AZ BİR ÇOCUK BULUNUYOR’

Reuters haber ajansının aktardığına nazaran, Kabil’de savaşta yaralanan bireylerin tedavisinde uzmanlaşan bir hastanesi bulunan İtalya merkezli sivil toplum kuruluşu Emergency’den Stefano Sozza, patlamada yaralananların hastanelerine getirildiğini, yaralılar ortasında en az bir çocuğun da bulunduğunu aktardı.

Ajansa konuşan iki görgü şahidi da ‘pek çok hükümet binası ve yabancı misyona mesken sahipliği yapan ve çok güzel korunan bölgede büyük bir patlama sesi duydukları’ bilgisini paylaştı. Taliban yetkililerinden şimdi açıklama yapılmazken saldırıyı üstlenen olmadı.

Öte yandan, 11 Ocak’ta da Dışişleri Bakanlığı’nın girişinde düzenlenen bombalı taarruzda beş kişi hayatını kaybetmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir