Aralık ayı Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yatacak? Aralık ayı aile destek ödemeleri yattı mı?

Türkiye Aile Takviye Programı kapsamında muhtaçlık sahibi ailelere toplumsal yardım dayanağı sağlanıyor. Kişi başına düşen aylık gelir aralığına nazaran hesaplanan Aile Takviye Programı ödemelerinde, gelir ölçüsüne nazaran yardım fiyatı değişiklik gösteriyor. Aralık ayı aile dayanak ödemelerinin bu hafta içerisinde hesaplara yatması bekleniyor. Dayanak ödemeleri geçtiğimiz 8 Kasım’da hesaplara yatmaya başlamıştı. Ödemeyi bekleyenler, Aralık ayı Aile Takviye Programı ödemeleri hakkında ayrıntıları araştırmaya başladı. Pekala, Aralık ayı Aile Takviye Programı ödemeleri ne vakit yatacak? Aralık ayı aile dayanak ödemeleri yattı mı?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı resmî internet sayfasından yapılan açıklamada, “Program dahilindeki gelecek ödemelerde de birebir uygulama sürdürülecek olup takviye sağlanacak ayın sonunda ödeme süreçleri yeni bilgiler ışığında başlatılacaktır. Süreçleri takip eden ayın birinci haftasında ise hak sahibi vatandaşlarımıza Türkiye Aile Dayanak ödemeleri ulaştırılacaktır” tabirlerine yer verildi.

Aralık ayı Aile Dayanak Programı ödemeleri kapsamında ne kadar yatacak?

Aile Dayanak Programı ile muhtaçlık sahibi ailelerin, Haziran 2022 – Mayıs 2023 devrinde en fazla 12 aylık müddet ile hane içindeki kişi başına düşen gelir fiyatına nazaran belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım meblağları ile aylık dönemde desteklenmeleri sağlanacak.

Aile Takviye ödemeleri hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına nazaran hesaplanmaktadır. İşte meblağlar:

450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL olarak hesaplandı.
450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak.
911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL olarak hesaplandı.
1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir