Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı bugün açılıyor

Başakşehir-Kayaşehir metro sınırı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı merasimle bugün açılıyor.

İstanbul’da ulaşımı kolaylaştıracak Başakşehir-Kayaşehir Metro Sınırı 2 buçuk yılda tamamlandı. Saatte tek istikamette 70 bin yolcuya hizmet verebilecek metro çizgisi, Bağcılar-Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy Çizgisine ve Halkalı-İstanbul Metro Çizgisine entegre olarak seyahat müddetlerini kısaltacak.

TOPLAM 4 İSTASYON BULUNUYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, açılış öncesi metro çizgisindeki hazırlıkları yerinde inceledi. Metro çizgisine ait şu bilgileri verdi:

“6,2 kilometre uzunluğundaki Başakşehir-Kayaşehir Çizgimizde; Onurkent, Kent Hastanesi, Kayaşehir Toplu Konutlar ve Kayaşehir Meydan istasyonları olmak üzere toplam 4 istasyon bulunmaktadır.

İstanbul’da üretimini tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunduğumuz metro çizgisi uzunluğu; 318,3 kilometre metro çizgisi bulunmaktadır. İmali devam eden projelerimiz bittiğinde bu sayı 380,2 kilometreye yükselecektir.”

Gayrettepe kontağının da biteceğini belirten Karaismailoğlu, “Orası da bir ringi tamamlamış olacak yani Yenikapı Hacıosman metrosu, Zincirlikuyu Metrobüs Çizgisi ile birlikte bu sınırı kullanan vatandaşlarımız da orayla bile entegre edilecekler” bilgisini verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir