Bursa İnegöl’de 3. Etap ilk konutlar teslim edildi

BURSA (İGFA) – 2021 yılında Toplu Konut Yönetimi (TOKİ) tarafından Karalar bölgesinde imaline başlanan 805 konutlu 3. Etap projesi tamamlandı.

Tamamlanan konutlar bloklar halinde hak sahiplerine teslim edilme süreci başlarken, Sani Konukoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen program ile birinci konutların anahtarları Belediye Lideri Alper Taban tarafından hak sahiplerine teslim edildi. Teslim merasimine Belediye Lideri Alper Taban ile birlikte, AK Parti İnegöl İlçe Lideri Mustafa Durmuş, AK Parti İlçe İdare Şurası üyeleri, meclis üyeleri, TOKİ yetkilileri ve hak sahipleri katıldı.

‘’SİZLER KADAR MEMNUN VE HEYECANLIYIM’’

Düzenlenen teslim merasiminde açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Lideri Taban, 36 ayda tamamlanan sürecin sonunda her konut hak sahibi üzere kendilerinin de heyecanlı olduğunu belirtti.

Başkan Alper Taban açıklamasında, “Bugün çok heyecanlıyız. 2021 Yılında başlayan TOKİ konut projemizin bugüne ulaşmasından ötürü sizler kadar keyifli ve heyecanlıyım. TOKİ başkanlığımız sizlere bilgilendirme iletileri attı. Yaklaşık bir aylık takvim içerisinde her gün blok blok teslimler yapılacak. Bu sizler için de çok büyük bir heyecan. Birçok vatandaşımız bizlere ulaştı. ‘Başkanım gecikti mi bunlar?’, ‘Niçin teslim edilmiyor?’ üzere sorular geldi lakin daha sonra biz TOKİ başkanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde, 36 aylık müddet çerçevesinde mukavelelerin imzalandığını ve vaktinde teslim edileceğini söz ettiler. Ortadan geçen 3 yıl vakit içerisinde de bugün teslim ediyor olacağız” tabirlerine yer verdi.

İnegöl endüstrisinin güçlü olması nedeni ile İnegöl’ün göç aldığını ve bu nedenle daima konut muhtaçlığının olduğunu belirten Lider Taban, yapılan yatırımlarla konut gereksinimlerinin giderileceğini söyledi. Lider Alper Taban, mevcut nüfusun çoğaldığına dikkati çekerek, “Bundan ötürü da daima konut gereksinimi oluyor. Yeni yatırımlarla konut gereksinimimizi gidermeye devam edeceğiz.’’ dedi.

‘’BURSA BÖLGESİNDE EN ÇOK KONUT YAPILAN İLÇE İNEGÖL OLDU’’

Bursa’da en çok konut yapılan ilçenin İnegöl olduğunu söyleyen Lider Alper Taban, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlayan ve Etraf Şehircilik Bakanlığımızın da uğraşları ile yeniden Maliye Bakanlığımızın dayanakları ile de bildiğiniz üzere her yıl 100 bin yeni konut projesi başlatılmıştı. Tekrar önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız yeni bir konut projesi başlatacak. Daha evvel biliyorsunuz TOKİ 1. ve TOKİ 2. etapları yapılmıştı. TOKİ 3. Etap ile birlikte bilhassa Bursa bölgesinde en çok konut yapılan ilçe İnegöl oldu. TOKİ 3. Etap 805 konut, içerisinde iki ticarethane ve mescidi yer alıyor. Bu noktada okul eksiğimiz var. Okul ile alakalı da Milletvekilimizin, ilçe liderimiz ile beraberce katıldığımız, sayın bakanımızı ziyaretimizde, sağ olsunlar onlarda, kurası çekilen TOKİ 4.Etap projesi içerisinde okul yapılmasını planlıyoruz. İnşallah bu alanda hoş anılar biriktirmek nasip olsun sizlere” diye konuştu.

Bu ortada Lider Alper Taban konut gereksinimini giderebilmek ismine süreci takip edeceklerini ileterek; önümüzdeki yeni TOKİ’lerin yapılması ile ilgili süreçleri takip edeceklerini söyledi.

Güvenli konut inşa seferberliği ile konut muhtaçlığının karşılanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, ‘’ Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yeni konut döngüsünü başlatan geçmiş devir Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, mevcut Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye, AK Parti Genel Başkanvekilimiz Efkan Ala’ya, AK Parti Bursa Vilayet Liderimiz Davut Gürkan’a, Ak Parti Bursa Milletvekilimiz Ayhan Salman’a, Bursa Büyükşehir Belediye Liderimiz Alinur Aktaş’a, AK Parti İnegöl İlçe Liderimiz Mustafa Durmuş’a, TOKİ Başkanlığımıza, belediye meclis üyelerimize, teşkilat üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra sembolik anahtar teslim merasimi gerçekleştirilirken, hak sahipleri ile günün anısına hatıra fotoğrafları çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir