Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen’den Kızılay’a “Giysi kutularını kaldırın” çağrısı: Ticaret yapan holdinge ayrıcalık tanıyamayız

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin 3’üncü gününde Ahbap’a çadır sattığı öğrenilen Kızılay‘ın giysi kutularına konulan kıyafetleri memleketler arası bir şirkete sattığı argüman edildi. Kızılay‘la ilgili yankılar sürerken, Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen’den dikkat çeken bir paylaşım geldi.

“KIZILAY’DAN GİYSİ KUTULARINI KALDIRMASINI İSTİYORUZ”

Alper Taşdelen, Kızılay‘a Çankaya’daki giysi kutularını kaldırma davetinde bulundu. Taşdelen, bugün toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ” Kızılay‘ı kamusal bir yardım derneği zannettiğimiz için, ilçemize kullanılmış giysi toplama kutuları koymasına müsaade vermiştik. Çadırları süratlice halka ulaştırmak yerine ticaretini yapan bir holdinge ayrıcalık tanıyamayız. Kızılay‘dan giysi kutularını kaldırmasını istiyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Kızılay‘ın ünlü müzikçi Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Derneği’ne 46 milyon lira karşılığında 2 binden fazla çadır sattığı öğrenilmişti. Büyük tartışma yaratan haberleri Kızılay Lideri Kerem Kınık “Bu rutin bir süreç. Finansal süreklilik için kurumlara maliyetine satış yapıyoruz” kelamlarıyla doğrulamıştı. Bir televizyon programına katılan Haluk Levent, Kızılay’dan çadır dışında konserve ve barbunya da satın aldıklarını açıklamıştı.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir