Dengbêj Zilan Tigris son yolculuğuna uğurlandı: Bu acının tarifi yok

Maraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntıların akabinde Diyarbakır’daki 9 katlı Sözel Apartmanı da yıkıldı. Apartmanda yaşayan Tigris, enkaz altında kaldı. Arama kurtarma çalışmalarının akabinde Zilan Tigris’in (Dilek Küçüker) cansız vücudu çıkarıldı. Tigris’in cenazesi, bugün Yeniköy Mezarlığı’nda defnedildi.

Tigris’in mevt haberini oğlu Arat Barış, “Söz bitti… Sevgili annemiz Zilan Tigris’i kaybettik” kelamlarıyla duyurdu.

Sanatçılar Tigris’i şu sözlerle uğurladı:

Sanatçı Azad Bedran, Tigris’in vefat haberinin akabinde toplumsal medya hesabında bir paylaşım yaparak, “Işıklar içinde uyu” yazdı.

Sanatçı Erdoğan Buyruk paylaşımında, “Sevgili Zilan bu gidiş soğuk ve sonsuz bir yalnızlık. Yeriniz gülistan ülkesi olsun” sözlerini kullandı.

Yazar Meral Şimşek de, “Bu acının tanımı yok. Işıklar yoldaşın olsun” yazdı.

Sanatçı Ali Tekbaş, Twitter hesabındaki paylaşımına, “Zîlan Tigris ji bo te û ji bo gelek canan dilxemgîn im” (Senin ve senin üzere kaybettiğimiz tüm canlar için çok üzgünüm) notunu düştü.

Harun Elki de paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Mixabin hêvîyên me yên do sêwî man.hevala me ya hunermend #zilantigris û hevjînê xwe berê sibê ji bin avahîya xirbe bê can hatin derxistin.serê me hemîyan sax be.” (Maalesef bekleyişimiz yetim kaldı. Hepimizin başı sağ olsun.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir