Depremzedeler Yararına Düzenlenen Kocaelispor – Sakaryaspor Maçında Çıkan Olaylara Gelen Tepkiler

Kahramanmaraş zelzelelerinin akabinde depremzedelere dayanak için Kocaelispor ile Sakaryaspor karşı karşıya gelirken, maçın son dakikalarında iki grubun taraftarlarının ortasında gerginlik çıktı. Maçın son anlarında alana giren taraftar ortamı gerdi. Olaylara reaksiyonlar ise gecikmedi. Detaylar ⬇️

Ezeli rakipler Kocaelispor ile Sakaryaspor, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen vatandaşlarımız için dostluk maçına çıktı.

‘Aynı renklere gönül verdik, yaraları birlikte saralım’ sloganıyla gelirleri sarsıntılarda ziyan görenlere bağışlanmak üzere düzenlenen maça her iki kadronun futbolcuları “Sesinizi duyan var” pankartıyla alana çıktı.

Taraftarların maç boyunca alana attığı atkılar, vazifeliler tarafından zelzele bölgesine gönderilmek üzere toplandı.

Mücadeleyi Sakaryaspor 2-0 kazandı fakat maalesef maçın önüne geçen olaylar yaşandı.

Mücadelenin son dakikalarında Sakaryasporlu bir taraftarın alana atlayarak Kocaelispor tribününe Sakaryaspor atkısı açması gerginlik yaşanmasına sebep oldu.

Bu olaydan sonra Kocaelispor ve Sakaryaspor taraftarları anında tatsız olaylar yaşandı.

Bu kadar hoş bir emel için bir ortaya gelinmişken bu tıp olayların yaşanması, toplumsal medyada reaksiyonlara neden oldu.

İşte o reaksiyonlar ⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Sakaryaspor da olaylarla ilgili bir açıklama yayınladı ⬇️

Sahaya giren Sakaryaspor taraftarı ise özür diledi.

‘Depremzede ağabeylerim ve kardeşlerimden özür diliyorum. Çok büyük hainlik yaptım. Sakaryaspor ve Kocaelispor topluluğundan da özür dilerim.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir