Derbi öncesi ortalık kızıştı! Joshua King’den Okan Buruk’a cevap geldi

Spor Toto Harika Lig gruplarından Fenerbahçe forması giyen Joshua King, Pazar günü oynanacak Galatasaray derbisi öncesi açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin Norveçli forveti Joshua King, yaptığı açıklamada Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’un iki ekibin dinlenme müddetiyle ilgili kelamlarına cevap verdi.

“TARAFTARIMIZ GERİMİZDE OLACAK”

Trabzonspor yenilgisi sonrası toparlandıklarını tabir eden King, “Trabzonspor maçında kaybettikten sonra iki maçtan galibiyetle ayrıldık. İçinde bulunduğumuz durumdan çıkmamız kıymetliydi. Fenerbahçe’ye birinci geldiğimizde en yakın arkadaşım bahsetmişti. 8 Ocak’taki maça hazır ol demişti. Bu maç için sabırsızlanıyorum. Biliyorum ki taraftarımız son düdüğe kadar ardımızda olacaklar. Ben ve kadro arkadaşlarım bu maç için sabırsızlanıyoruz.” tabirlerini kullandı.

“GALATASARAY MAÇI BİZİM İÇİN 3 PUAN DEĞERİNDE”

Galatasaray derbisinde gol atmak isteyen golcü, “Türk arkadaşlarım bana bahsetmişti. Şayet Galatasaray’a karşı bir gol atarsam taraftarlar seni daha da çok sever diye. Lakin ben şu an bunu düşünmüyorum, ben her maçta ekibime yardım etmek istiyorum. Galatasaray maçı da bir maç bizim için. 3 puan kıymetinde. Tabi ki taraftarlarımız için kıymetli fakat büyük fotoğraf de bizim asıl gayemiz lig şampiyonluğu olmak. Münasebetiyle ben her maçta grubumuza yardım etmek istiyorum. Gol atayım diye ekstra odaklandığım durum kelam konusu değil zira günün sonunda kıymetli olan bizim için ligi kazanmak. Galatasaray’a gol atmak benim için ekstra özellik olur.” sözlerine yer verdi.

“BİR GÜN EVVEL OYNAMAMIZ BİR AVANTAJ DEĞİL”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’un “Fenerbahçe 5 gün, biz 4 gün dinleneceğiz” kelamlarına karşılık veren King, “Bir gün evvel oynamamız bir avantaj değil. Galatasaray’ın da dinlenmek için yeteri kadar mühleti var. Bunun bir mazeret olduğunu düşünmüyorum. Biz de deplasmanda oynadık, seyahat yaptık. Galatasaray’ın dün maçını izledim. Onların da dinlenme müddeti olacak.” dedi

JESUS’A ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Derbiye güzel hazırlandıklarını belirten King, “Her forvet oynadığı vakit goller atmak ve asistler yapmak ister ancak Ronaldo ve Messi’nin gol atamadığı maçlar oluyor. Münasebetiyle her maç gol atamazsınız. Lakin yapabileceğiniz şey elinizden gelenin en düzgününü yapmak, koşular yapmak, grubunuza boşluklar yaratmak, çok çalışmak. Bunları yapabilirsiniz. Âlâ hazırlanıyoruz. Bu türlü bir teknik yöneticiye sahip olursanız esasen büyük şeyler başarmamanız pek mümkün değil.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir