Dries Mertens: Galatasaray’da olmaktan gurur duyuyorum

Eşi Katrin Kerkhofs ile GSTV’ye açıklamada bulunan Mertens, İstanbul’a geldiklerinde taraftarların kendilerini çok yeterli karşıladığını belirterek, “Türkiye’ye birinci geldiğimizde mükemmel bir atmosferle karşılandık. Türkiye’yi ve İstanbul’u çok sevdik. Buraya geldikten sonra da çabucak konut bakmaya başladık ve şu anda mükemmel bir yerde yaşıyoruz.” dedi.

Türkiye ve İstanbul’da bulunmaktan ötürü keyifli olduklarını anlatan Mertens, Galatasaray’daki amaçlarıyla ilgili olarak, “Takımımdan çok mutluyum. Ekip arkadaşlarımdan da çok çok mutluyum. Kadrom geçen yılki makus sonuçlardan sonra yenilendi, 13 yeni oyuncu geldi. Yeni bir ekibiz, bu grupla sene sonunda kıymetli işler başaracağımızı da düşünüyorum.” diye konuştu.

İtalyan grubu Napoli’deki performansıyla iz bırakan Dries Mertens, Galatasaray’da da başarılı olmak istediğini vurgulayarak, “Burada 10 numarayı almak, daha evvel 10 numarayı Metin Oktay giydiği için kıymetli bir sorumluluk. Bunun kulüp tarihi için ne kadar değerli bir şey olduğunu biliyorum. Elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyorum.” tabirlerini kullandı.

Mertens, gelmeden evvel de Galatasaray’ın büyük bir kulüp olduğunu bildiğini lisana getirerek, “Özellikle stadımızda oynamak mükemmel bir his. Açıkçası Galatasaray’da olmaktan ötürü gurur duyuyorum. Bilhassa arkadaşlarım yurt dışından gelip maç izledikleri vakit memnun oluyor. Türkiye liginin ne kadar saygın bir lig olduğunu görüyorlar. Üst seviyede hürmet göstermemiz gerekiyor. Taraftarımıza vermek istediğim mesajım da buraya kazanmaya geldim ve kazanacağım.” biçiminde görüş belirtti.

Takımdaki en eğlenceli futbolcunun Kerem Aktürkoğlu olduğunu aktaran Belçikalı futbolcu, “Konuşmayı çok seviyor ve yüksek sesle konuşuyor.” dedi.

Mertens, teknik yönetici Okan Buruk ile ilgili görüşlerini şöyle lisana getirdi:

“Okan hocanın bana karşı çok olumlu bir yaklaşımı olduğunu düşünüyorum. Birinci başta da beni ekibe çok fazla istedi. Baktığımız vakit da hem eskiyi hem yeniyi temsil ediyor. Zira evvelce grubun oyuncusuydu. Artık ise hoca ve bunun da düzgün bir sonuç çıkaracağını düşünüyorum. Yalnızca bana karşı değil tüm gruba karşı çok âlâ. Bize tam olarak neye gereksinimimiz olduğunu lisana getirebiliyor.”

Napoli’de forma giyerken farklı gol sevinçleriyle dikkati çeken Mertens, Galatasaray’da nasıl bir gol sevinci yaşayacağına yönelik soruyu, “Şu anda şimdi karar vermedim. Gol attığım vakit nasıl bir gol sevincim olacağını birlikte göreceğiz. Fakat buraya kupa kazanmaya geldim ve bu gaye doğrultusunda da elimden gelenin en güzelini yapmaya çalışacağım.” halinde yanıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir