Elif Çakır: “Keşke” deme, “kandırıldık” deme hakkına neden sadece AK Partili siyasetçiler sahip?

Karar muharriri Elif Çakır, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, geçmişte FETÖ ile ilgili söylediği, “Bu ülkenin yetiştirmiş olduğu pahalı bir kıymettir” sözüne yönelik tenkitlere; “O kelamlar o devirde söylenmiş kelamlar. Lakin keşke söylememiş olsaydık” diye karşılık vermesini kıymetlendirdi. 

“‘Keşke’ demek, ‘kandırıldık’ demek hakkına neden yalnızca AK Partili siyasetçiler sahip?! Bu ülkenin vatandaşlarına neden bu türlü bir hak verilmedi?” diye soran Çakır, yazısında şunları kaydetti:

“İnsanlara hukuk güvenliği tanınmadı, iktidar için geçerli olan masumiyet karinesi hakkı halka tanınmadı maalesef.

Hukukun süzgecinden geçme hakkı tanınsaydı, ‘keşke’ ve ‘kandırıldık’ deme hakkı bu ülkenin beşerlerine da verilmiş olsaydı bugün daha hoş bir Türkiye olmaz mıydı?

FETÖ’nün terör örgütü olduğuna dair mahkeme kararlarının ve açıkça hata teşkil eden 15 Temmuz üzere ihanetlerinin ortada olmadığı periyotlarda dershanelerine gidenlerin, okullarına gidenlerin, televizyonlarında program yapanların, üniversitelerinde öğretim vazifelisi olarak çalışanların, dini bir yapı olduğu için yakın duranların, sempati besleyenlerin, yardım kuruluşlarında çalışanların, dershanelerinde yöneticilik, öğretmenlik yapanların alınlarına terörist damgası yapıştırılmasaydı…

Yıllarca dini cemaat olarak bilinen ve vakti vaktinde yaptığı hayır hasenat ve güzel eğitim kurumları sayesinde geniş kitlelere ulaşmış bir yapıyla yolu kesişenlerin, irtibat kuranların, yayınlarını takip edenlerin, yaptığı etkinliklere yeterli niyetle katılanların alınlarına terörist damgasının vurulması hakka, hukuka sığar mı?”

TIKLAYIN – Adalet Bakanı Bozdağ’a FETÖ ile ilgili eski açıklamaları hatırlatıldı: Keşke söylememiş olsaydım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir