Elmalılı üreticilere süt yemi desteği

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin artan üretim girdi maliyetlerine yetişemeyen büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 15 hibeli süt yemi dayanağı devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in seçim vaatleri ortasında yer alan yem dayanağı projesi kapsamında Elmalı’nın İlyağı, Bayralar, Tekke, Zümrütova, Hacımusalar, Tavullar, Yapraklı ve Çukurelma mahallelerindeki 8 üreticiye yüzde 15’i hibeli toplam 240 çuval süt yemi dayanağında bulunuldu.

8 MAHALLEDE DAĞITIM YAPILDI

Süt yemlerinin üreticilere tesliminin gerçekleştirildiğini söyleyen Elmalı İlçe Hizmet Şube Müdürü Bilal Kasap, “Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın göndermiş olduğu yem dayanağı dağıtımlarını gerçekleştirdik. 8 mahallemize 240 çuval yem desteğimizde bulunduk. Bölgemiz kırsal kesim olduğundan ötürü vatandaşımızın geçim kaynağı hayvancılık üzerine. Müracaatların değerlendirmelerini yaparak yemlerini teslim ettik. Çiftçilerimizin bugün de yarın da yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

ÜRETİCİLER TAKVİYEDEN MEMNUN

Süt yemi takviyesinden son derece şad olduklarını söz eden üreticiler de Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Üretici Abdullah Özkan, “İneklerim var. Yem maliyetleri çok fazla. Büyükşehir Belediyesi’nin süt yemi dayanağından faydalandım. Bugün de yemlerimi aldım. Çok teşekkür ederim” dedi.

Bayralar Mahallesi’nden üretici Mehmet Atlı da yem dayanağının daha da yaygınlaşmasını istediklerini belirterek, “Muhittin Liderimize teşekkür ederiz. Üreticiler olarak tebrik etmek lazım bu türlü bir yardım olduğu için. Liderimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kemal Doğan isimli üretici de, “Destek çok güzel ve çok uygun. Genç bir üretici olarak bu dayanakları çok yerinde buluyorum. Bu süt yemi hayvanların süt oranını arttırıyor” diyerek, Lider Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir