Elon Musk’tan Apple’a misilleme: Apple kullanıcılarına daha pahalı

Sosyal medya platformu Twitter, özel bir abonelik sistemi olan Twitter Blue’yu yarın uygulamaya başlayacağını duyurdu. Şirketin resmi Twitter hesabı tarafından yapılan açıklamada “mavi tık” özelliği de başta olmak bu üyeliğin kullanıcılara sağlayacağı yararlar tanıtıldı.

Kasım ayında Elon Musk’ın 44 milyar dolara satın aldığı Twitter, kullanıcıların aylık 8 dolar ödemesi karşılığında yayınlanmış tweetlerini tekrar düzenleme, 1080p görüntü yükleme ve mavi tık özelliklerinden faydalanabileceğini duyurdu.

Fakat direkt Twitter üzerinden yapılan satın alımların 8 dolar olduğu belirtilirken Apple iOS kullanan bir aygıttan yapılan satın almaların ise 11 dolar olduğu kaydedildi. Twitter neden Apple kullanıcılarından daha fazla istendiği ile ilgili bir açıklama yapmadı. Şirketin komite fiyatını yansıttığı öne sürülürken Elon Musk bir mühlet evvel Apple’ın yüzde 30 kurul kesmesinden şikayet etmişti.

Geçen haftalarda Musk, Apple’ın Twitter’ı engelleme tehdidinde bulunduğunu ve reklamlarını yayınlamadıklarını öne sürmüştü.

Öte yandan Twitter tarafından yapılan açıklamada, Twitter Blue’nun birinci kademede yalnızca ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da iOS, Android ve web için Twitter kullanıcılarına sunulduğu da belirtildi.

ERDOĞAN DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında 8 dolara mavi tık satın alınabileceğinin sinyalini vermesi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan da mevzuyla ilgili bir açıklama yapmıştı.

Geçen aylarda katıldığı bir TV programında konuşan Erdoğan, “Belki biz farklı olabiliriz. Musk ile de bu mevzuda bir diplomasi yürütebiliriz” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir