Emre Belözoğlu’ndan küfürlü tezahüratlara tepki: Şeref istiyorlarsa bizde fazlasıyla var

Beşiktaş taraftarlarının kendisine yönelik küfürlü tezahüratlarına reaksiyon gösteren Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, “Bu insanların ne insanlık ne de haysiyetten nasibini aldığını düşünmüyorum. Gurur istiyorlarsa bu bizde ziyadesiyle var. Kendilerini gidip aynada denetim etsinler” sözlerini kullandı.

DHA’nın haberine nazaran, Üstün Lig’de Beşiktaş’a 2-0 mağlup oldukların maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, 10 kişi kaldıktan sonra da ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Belözoğlu, “Oyunun başı prestijiyle âlâ başladığımızı devamında da oyunun ve skorun bize döneceğini hissettirdiğimiz anlarda yaptığımız ferdi yanılgı sonucu rakibin attığı birinci şut gol oldu. 10 kişi kaldık Beşiktaş’a karşı 10 kişi kolay değil. Şiddetli hava kurallarından buraya geldik. Beklentim, bizim için değerli bir maksat olan çarşamba gününe bunun yansımaması. Oyuncularım çaba ettiler. Kalite olarak Beşiktaş’ın altında olsak da oyuncularım ellerinden geleni yaptı. 11’e 11 olsa farklı bir sonuç alabilirdik” dedi.

‘KIRMIZI KART KONUMU, ORTADA BİR POZİSYON’

Adnan Januzaj’ın gördüğü kırmızı kart durumuyla ilgili de kanılarını paylaşan Belözoğlu, “Mete Kalkavan üzerinden kıymetlendirmek istemiyorum. Oyunun içinde kalmak istiyorum. Kırmız kart konumu ile alakalı verilebilirdi de verilmeyebilirdi de. Kaydıktan sonra ayağını kaldırıyor da. Diğer açıdan bakınca güya mecbur kalıyor. Biz 10 kişi kalmasaydık, bu kadar kolay yanılgı ile gol yemeseydik müsabaka daha farklı senaryoya yanlışsız gidiyordu diye hissettim. Oyuncuların da bunu anlaması gerekiyor. Adnan’ın isteyerek yaptığını düşünmüyorum. Kırmızı kart üzerinde çok konuşmak istemiyorum ortada bir pozisyon” biçiminde konuştu.

‘MAÇA İKİ KIZIMI GETİRDİM, 30-35 DAKİKA KÜFÜR DİNLEDİLER’

Emre Belözoğlu, Beşiktaş taraftarının kendisine yönelik küfürlü tezahüratları ile ilgili ise şunları söyledi:

“Bu maça iki kızımı getirdim. Sağ olsun bizimkiler de bizim çocukları oraya yakın koydular. Çocuklar 30-35 dakika küfür dinlediler. 8 ve 5 yaşlarında iki kızım var. Benim de tanıdığım Beşiktaş taraftarı çok dostum var. Bilhassa 1 ay evvel büyük bir felaket yaşamış ülke, Emre Belözoğlu’na küfrediyorsa bu nasip işidir. Haysiyet de nasip işidir. Bu insanların ne insanlık ne de haysiyetten nasibini aldığını düşünmüyorum. Annem var, babamdan öbür kimsenin elini tutmamış. Onur istiyorlarsa bu bizde ziyadesiyle var. Kendilerini gidip aynada denetim etsinler. Hepsinin annelerinin ellerinden öpmesini istiyorum. Anneler bu ülkede beşerler ismine en kıymetli varlıktır. Hepsi anneme, eşime ettikleri küfürden sonra annesinin elini öpsün, varsa eşlerine sarılsın.”

Emre Belözoğlu, lig bitiminde yapılacağı tez edilen play-off sisteminin ise hakikat olmadığını belirterek kelamlarını noktaladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir