“Enflasyon, belini kıra kıra iniyor”

Mersin’de AKP milletvekili aday tanıtım toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, tenkitlere “Enflasyon sorunu üzerinden kara propaganda yapıyorlar” diyerek karşılık verdi.

“Enflasyon, her geçen gün aşağı yanlışsız belini kıra kıra iniyor” diyen Nureddin Nebati, şunları söyledi:

“Ülkemizin birinci nükleer güç santrali projesi olan Mersin Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni yakın gelecekte ülkemizin hizmetine sunacağız. Birinci elektrik üretimini 2024 yılında yapacağız. Mersin’deki bu tesisimiz, ülkemiz elektrik gereksiniminin yaklaşık yüzde 10’luk kısmını tek başına ve etrafa ziyanlı sera gazı salımı yapılmadan karşılayacaktır. Artık gidip 7’li koalisyona sorsanız, bu ortak ve asırlık kazanımlarımızın bir tekini bile asla lisana getirmez, katiyetle takdir etmezler.

Enflasyon problemi üzerinden kara propaganda yapmak ve oy peşinde pembe hayaller dağıtmak dışında neredeyse hiçbir ulusal davamızın gerisinde durmazlar. Global sarsıntıların eşliğinde, tüm dünyayla birlikte bizim de meselemiz haline gelen enflasyonla gayret konusunda elbette taviz vermiyoruz. Gerçekten, geçtiğimiz yılın kasım ayından itibaren gerileme eğilimine giren ve mart ayında yüzde 50,5 düzeyine gelen enflasyon, her geçen gün aşağı gerçek belini kıra kıra iniyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir