Erdoğan: Ülkemizin güvenliği nereden başlarsa oraya kadar gideriz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizin güvenliği nereden başlarsa oraya kadar gideriz” dedi.

Erdoğan, Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni İlişki Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın gündeminde tekrar terör vardı. “6 günahsızın hayatına mal olan alçak atağa karşılığımızı Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki terör amaçlarını yerle yeksan ederek verdik” dedi.

Erdoğan Karkamış’taki roket hücumuyla ilgili olarak da, “4 yaşında şehidimiz, 22 yaşında öğretmenimiz, bu kardeşlerimizin dökülen tek damla kanı dahi boşa gitmeyecek” sözlerini kullandı.

Erdoğan özetle şunları kaydetti:

“Teröristlerin kimliğini, yerini, sicilini biliyoruz. Teröristleri kimlerin himaye ettiğini, silahlandırdığını, cesaretlendirdiğini de çok güzel biliyoruz.

“Türkiye’yi harf oyunlarıyla, terör örgütünün ismini değiştirerek, yanlarında askerlerine manzara verdirerek oyalayacaklarını sananlar için yolun sonu geldi.

“Sınırlarımıza, vatandaşlarımıza taarruzların devam ettiği yerlerde güvenlik çizgisini olması gereken yere çekmemize kimse mani de olamaz karşı da çıkamaz.


TIKLAYIN –

Gaziantep ve Kilis’e roket saldırısı: 1’i çocuk 2 kişi ömrünü yitirdi; Karkamış’ta tüm okullar tatil edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir