Ermenistan arama kurtarma ekibi: Sadece minnet ve teşekkür sözleri duyduk

Türkiye’deki çalışmalarını tamamlayarak 17 Şubat’ta Ermenistan’a dönen arama ve kurtarma takımı, başşehir Erivan’da düzenlenen basın toplantısıyla izlenimlerini paylaştı.

AA’nın haberine nazaran Ermenistan takımının başkanı Yarbay Gari Armağanyan, Adıyaman’da vazife yaptıkları yaklaşık bir hafta müddette 3 kişiyi enkaz altından kurtardıklarını belirtti.

Armağanyan, “Bize çok düzgün davrandılar, gelip takviye olduğumuz ve yardım ettiğimiz için daima teşekkür ettiler. Uçaktan indiğimiz birinci saniyeden itibaren yalnızca minnet ve teşekkür kelamları duyduk” diye konuştu.

Ekibin öteki vazifelileri de kendilerine çok olumlu davranıldığını, minnet ve şükran kelamları işittiklerini lisana getirdi.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ve Ermenistan’ın Türkiye ile münasebetlerin olağanlaştırılması süreci Özel Temsilcisi Ruben Rubinyan, taziyede bulunmak ve dayanışma bildirilerini iletmek üzere 15 Şubat’ta Türkiye’ye gelmişti. Ermeni yetkililer, Adıyaman’da alanda çalışan gruplarını de ziyaret ederek burada da takviye bildirisi vermişti.

Ermenistan ayrıyeten 11 Şubat ve 15 Şubat’ta Türkiye’ye insani yardım göndermiş, yardımlar 1988’den bu yana kapalı olan Alican Hudut Kapısı’ndan sarsıntı bölgesine ulaştırılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir