Evinin bahçesinde 12 ceset bulunan şaman gözaltına alındı

Endonezya polisi, meskeninin bahçesinde 12 kişinin cesedinin bulunması üzerine ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla 45 yaşındaki şaman Slamet Tohari’yi gözaltına aldı.

BBC’nin haberine nazaran, kendisine ilişkin yere cesetlerin gömüldüğünü polis sorgusunda kabul eden şaman, Java kent merkezinde bulunan Banjarnegara’daki meskenine gelen müşterilerini öldürme cürmünden hakim karşısına çıkacak. Mevzuya ait açıklama yapan Endonezya polisi, şamanın ‘sihirli bir formda paralarına para katmaya kelam verdiğini, müşterilerinin verdikleri parayı geri istemesi üzerine onları zehirlediğini’ kaydetti.

‘2020 YILINDAN BU YANA CİNAYET İŞLEDİĞİ VARSAYIM EDİLİYOR’

Şaman Tohari, hayatını kaybeden şahıslardan birinin oğlunun polise giderek babasının gitti bilinen son yerin Tohari’nin konutu olduğunu söylemesi üzerine gözaltına alındı.

Buna nazaran, Tohari’nin meskenine giden isimlerden olan Paryanto isimli kişi, pozisyonunu oğluyla paylaşmış ve şayet 26 Mart’a kadar dönmezse polise gitmelerini söylemişti. Paryanto’dan 24 Mart’tan bu yana haber alınamıyordu.

Oğlunun ihbarı üzerine şamanın Desa Balun köyündeki meskenine giden polis, konuta yakın bir toprakta pek çok mezar yeri buldu. Birtakım mezarlarda iki yahut üç ceset gömülmüştü. Her bir mezarda ise bir şişe soda bulundu. Endonezya polisi, hayatını kaybedenlerin yaşlarının 25 ila 50 ortasında değiştiğini, kimilerinin altı aydır gömülü olduğunu, cesetlerde rastgele bir darp izine rastlanmadığını açıkladı. Tohari ise cinayetleri inkar etmedi.

Polisin açıklamasına nazaran, daha evvel uydurma para kontaklı kabahatlerden tutuklanan ve kendisinin 70 milyon rupiyi 5 milyar rupiye çevirebilen bir şaman olarak tanıtan Tohari’nin 2020 yılından bu yana cinayet işlediği iddia ediliyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir