Evinizi yenilemenin 8 basit yolu! Üstelik bütçeniz zarar görmeyecek…

Mutfağa yeni bir yüz

Mutfak dolaplarını elden geçirmeyi düşündünüz mü? Bunun için mutfağı sıfırdan inşa etmenize gerek yok. Dolap kapaklarını farklı bir renge boyamak yahut farklı bir tonda verniklemek kâfi. Kapakları tam değiştirmek de, yeni dolap yaptırmaktan daha ekonomik bir tahlil.


Kulpları değiştirin

Demode kalmış çekmece ve dolap kapağı kulplarını çağdaş görünümlü çelik alternatifleriyle, ya da soğuk bulduğunuz metal olanlarını camdan yahut antika görünümlü kulplarla değiştirmek çok kolay. Ancak derhal farklı bir hava katacağı kesin.

Farklı aydınlatma

Işık kaynaklarının yerini değiştirmek, doruktaki avize yerine duvardan aplikle yahut örneğin halojen spotla aydınlatmak, mutfakta tezgah üstü ışık kullanmak bazen mucizeler yaratır.


Yeni fayanslar

Mutfağın bir kısmını, banyo tabanını yeni taş, seramik, fayans yahut gibisi ile yenilemek sanıldığı kadar güç değil. Fakat döşerken derz aralığı bırakmayı sakın unutmayın, kalın derzler daha hoş görünür.

Gösterişli musluklar

Mutfak yahut banyo lavabosundaki musluk bataryasını değiştirmek yalnızca 5 dakikanızı alır ancak lavaboya orijinal bir görünüm kazandırır. Artık çok değişik modelleri var, gösterişli bir adedini seçmekten çekinmeyin.


Lambri kaplama

İnsanın kendisinin yapabileceği uygulamalardan biri, kimi duvarları lambri ve benzeriyle kaplamaktır. Natürel duvarınızın düz ve ölçüler konusunda dikkatli olduğunuzu varsayıyoruz.


Boya badana

Bir odayı yenilemenin en temel yolu rengini değiştirmektir. Renk seçiminde bu kere yavuz olmayı deneyin. Hatta tek bir duvarı, kolonu yahut kirişi odanın geri kalanından farklı, zıt bir renge boyamayı düşünün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir