Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a yanıt!

Fenerbahçe Spor Kulübü Lideri Ali Koç, Mali Genel Şura Toplantısı’nda Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Koç, “kendi efsane liderimizle uğraş etmek zorunda kalıyoruz” diyerek şunları lisana getirdi:

“Bizleri aşağıya çekmeye çalışmayın Sayın Aziz Yıldırım. Sizi anlamakta zahmet çekiyorum zira bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor. Ben size hürmette sevgide kusur edeceğimi sanmazdım. Hürmette tekrar etmem. Ben sizi bu türlü tanımıyordum çok değişmişsiniz. Kulübe hizmetler için sizden Allah razı olsun çok uğraştınız lakin son 5-6 sene işin şirazesi kaydı. Bize daima öğretmediniz mi, muhaliflere kızmadınız mı, bir şey söyleyecekseniz kürsüde söyleyin demediniz mi? Mertçe yüreğiniz burada konuşun demediniz mi? Bu yalnızca size mi geçerli değil siz niçin buraya gelmiyorsunuz? Bize yol göstermiyorsunuz. Siz, bizim neden elimizden tutmuyorsunuz? Niçin Nihat Özdemir gibilere ses çıkartmıyorsunuz? Siz, idaredeki arkadaşlarınız, çalışanlarınız haksız yere 1 sene mahpusa atıldınız hepsi vakit içinde çıktı haklılığınız bu adama bir şey demeyi bırakın kapısına gidip başkanlık teklif ettiniz. Yapıp yapmadım demeyin geçen sefer olduğu üzere genel konseyde berbat ve garip fakat o kadar iç dünyanızı yansıtan açıklama yaptınız. Genel konseye geleceğim dediniz gelemediniz. Gelmediniz demiyorum gelemediniz. Abdullah Kiğılı’yı mazeret göstererek gelmediniz. Abdullah Beyefendi çıktı bunun yanlışsız olmadığını söyledi. Size birtakım şeyleri sormanın vakti geldi. Bu topluluğun bekasının bekçisi, koruyucusu, akil insanı, yol göstereni, meleği hatta Fenerbahçe’nin ta kendisi artık sizinle yüz yüze gelemiyoruz, ortada bir balıkçıda yollarımız kesişiyor.”

“SİZİN ÜZERE DÜŞÜNMEYENLERİ HAİNLİKLE SUÇLADINIZ”

Aziz Yıldırım’ın kendisi üzere düşünmeyenleri hainlikle suçladığını kaydeden Ali Koç, “Bu kürsüde konuşulsun deyip kendiniz gelmediniz. Dün bize haber geldi eski bir yöneticiniz bile yakın birine sizin geleceğinizi söyledi niçin gelmediniz burası düz ayak size gereksinimimiz var. Çok kere size mektup yazdım. Mektupları açmadan geri yolladınız, telefon bildirilerine dönmediniz. Biz size saygısızlık mı yaptık? Pantolon düzeltme hareketi yapmışım ben bunu her gün yapıyorum. Benim pantolonlarım bu türlü benim aklımdan geçmedi bu türlü bir şey. Kelam konusu bile olamaz. Ona takmışlar. Bu kadar mı düzeyimiz düştü ya. Küçümsüyorsunuz Sayın Lider. Fenerbahçe’ye sponsor olanı değil bir forma alanında sırtımızda taşırız. Riyakarlık yapıyorsunuz Sayın Lider. Niçin atak yapmadınız, niçin olmamış üzere davrandınız? Ben 4 yıldır bir şey söylüyorum. Yöneticiler kulübe kasa kolaylığı yapar, kulüp, yöneticilere değil diyorum. Sayın lider isim vermeyeceğim lakin eminim size bu bahis sorulur siz de öteki yöneticilerini zan altında kalmasın diye isim verirsiniz. Periyodun parasıyla 2 tane 2 milyonluk çek görmüştük çalışana yazılmış çek. O vaktin sayılarıyla kur 3.5-4. Tabanına indik hiç keşfetmek istemeyeceğimiz bir şey keşfettik. Güya bu iki çek kimi futbolcularımızın ödemelerini içeren çeklermiş ve bir yönetici bu çeklerin gerisini cirolayıp nakte çevirmiş futbolculara da ileri tarihli şahsi çeklerini vermiş. Futbolculara sorunca onlar dedi ki ’FFP ve kulüp menfaatleri için dediler, biz o yüzden yaptık.’ Fenerbahçe sizin için bu kadar kıymetliyse niçin müsaade ettiniz haydi haberiniz yoktu sonra neden bir şey yapmadınız. Bir firma 8,6 milyon vermiş kulübe 106 gün sonra 9,6 milyon geri almış. Yıllık faize vurunca Dolar üzerinden yüzde 40’a geliyor. Aradım sahibini, ’bu ne’ dedim teknoloji firması mı tefeci mi anlamadım. ’Biz üniversite kuracağız dediler verdik futbolculara verildiğini duyunca geri aldık’ dedi. Biz sportif başarısız olabiliriz futbolda ne deseniz hakkınız var lakin bu kulübün mali çıkarlarını muhafaza sahip olma en düzgünleri yapma konusunda lütfen bir şey söylemeyin. Düşün yakamızdan” diye konuştu.

“BİZ HAYALİ DÜŞMAN YARATMIYORUZ”

Ali Koç, hayali düşman yaratmadıklarını lisana getirerek şunları söyledi:

“Siz Fenerbahçe’ye 20 yılını vermiş başkanımızsınız. Bu türlü kalacaksınız ancak sizden diğer da Fenerbahçe lideri olabilir. İstediğimiz üzere gitmedi işler biz bu türlü olsun ister miydik? Gelişimize bakın geldiğimiz duruma bakın. Her şeyi sorgulayabilirsiniz fakat niyetimizi sorgulayamazsınız. Fenerbahçe’ye sahip çıkmak Ali Koç’a sahip çıkmak değildir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir