Gültekin Uysal’dan Ağıralioğlu’na: Kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmeli

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olmasına itiraz eden ve ‘dayatma’ olarak niteleyen YETERLİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’na reaksiyon gösterdi.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’ya konuşan açıklamalarda bulunan Uysal, “Sözlerin kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmek lazım. İktidarın istediği bu çeşit sözlerdir dedi.

Uysal, Kılıçdaroğlu’nun adaylığının ‘ortak mutabakat’ ile açıklandığına dikkat çekerek “Tartışmaları yapabilirsiniz. Uygunun daha yeterlisi var. Hoşun daha hoşu var. Perdenin ardında karar almadan bütün bu müzakereleri yapabiliriz. Lakin artık bir yola koyulmuş. Millet önünde tarihi bir sorumluluğumuz var” diye konuştu.

Ağıralioğlu’nun kelamlarını gerçek bulmadığını ve kabul etmediğini söz eden Uysal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İYİ Parti, bu açıklamalara kurumsal olarak bir refleks verecektir. Sonuçta ortak mutabakat ile bir aday açıklanmış. Tartışmaları yapabilirsiniz. Uygunun daha uygunu var. Hoşun daha hoşu var. Perdenin ardında karar almadan bütün bu müzakereleri yapabiliriz. Fakat artık bir yola koyulmuş. Millet önünde tarihi bir sorumluluğumuz var.

‘DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

O istikametten ayrılmadan muhakkak değerlendirmeleri yapmak mecburiyetindeyiz. Söylenen kelamlar bizi de ilgilendiriyor. O ‘kumpas’ lafını ne benim şahsım ne de siyasi partilerin genel liderlerinin hak etmediği kanaatindeyim. O denli bir hadise yok. Türkiye’de terörle çabada de ne tereddüt kaldı ne müsamaha. Kelamların kimin ağzına sakız olduğuna dikkat etmek lazım. İktidarın istediği aslında bu çeşit sözlerdir. Bu sözlerin gerçek olmadığını düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir