‘Hakça Paylaşmak İçin Toplumsal Adalet’: Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni kitabı çıktı

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1976’dan itibaren kaleme almaya başladığı yazılarının yer aldığı yeni kitabı ‘Hakça Paylaşmak İçin Toplumsal Adalet’, Tekin Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

Kitap, Kılıçdaroğlu’nun “Özgür ve Adil Bir Türkiye İçin YÜRÜYÜŞ” kitabının akabinde, ’13. Cumhurbaşkanı Adayı’ kimliğiyle yaptığı ‘ortak gelecek’ davetinin hangi fikirler üzerine inşa edildiğini anlatıyor.

Seçme yazı, söyleşi ve konuşmaları içeren 656 sayfalık kitabın art kapak yazısı ise şöyle:

Ayağa kalkın gençler! Ayağa kalkın kadınlar! Ayağa kalkın çocuklar!

Bundan sonra hiçbir şey eskisi üzere olmayacak!

Söz veriyorum, bu ülkeye hak, hukuk, adalet kesinlikle gelecek!

Ve kelam veriyorum, bu ülke tekrar doğacak.

Söz veriyorum, Atatürk’ün vizyonunu hayata geçireceğiz.

Ve kelam veriyorum, yasama sevincimizi geri alacağız. Zira lakin biz kazanırsak Türkiye kazanır! Evvel kendinizi alkışlayın!

İktidara geliyorsunuz… İktidara geliyoruz, iktidara! Haydi alkışlayın!

Dünyanın gözünün içine bakın. Ve haykırın: Ey dünya!

Türkiye senin ucuz is gücü alanın olmayacak!

Türkiye senin mülteci kampın olmayacak!

Türkiye senin çöp depolama alanın olmayacak! Ben sana rakip olacağım! Sana rakip olmak için geliyoruz ey dünya, sana rakip olmak için! Türkiye bir yıldız üzere parlayacak!

Yeni Türkiye hayalimiz için yola çıkıyoruz!

Hayırlı, uğurlu olsun…

Haydi arkadaşlar, başlıyoruz!

Başlıyoruz! Başlıyoruz!

Büyük vakitlerin arifesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun kelamlarını geriye hakikat takip ettiğimizde 1976’dan itibaren yazmaya başladığı yazılarında, pak, özgür ve eşit bir Türkiye hayalinin capcanlı tezahürlerini görüyoruz.

Elinizdeki kitapta Kılıçdaroğlu, bugün olduğu üzere yıllar evvelki makalelerinde de ödediğimiz vergilerin nereye gittiğinden yolsuzluğa, rüşvete, maliye siyasetlerindeki çarpıklığa kadar sorguluyor, yiğit tenkitler getiriyor.

Bugün yaşadığımız sarsıntı felaketiyle bu sorgulama biçiminin bir vatandaşlık vazifesi olduğu apaçık karsımızda duruyor.

Kitabın bu bilince ve yepisyeni, insanca yaşanır bir Türkiye davetine katkıda bulunması dileğiyle… (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir