Hatay’da sahte polis kimliğiyle bebek çalma iddiası: Şüpheli yakalandı

Samandağ Cumhuriyet Mahallesi’ndeki özel hastanede geçersiz polis kimliğiyle kendisini emniyet müdürü olarak tanıttığı öne sürülen bir kişi, görevlilere N.E. isimli bebeğin hastanede olup olmadığını sordu.

Hastane vazifelileri, şüphelinin kendilerine gösterdiği polis kimliğinin düzmece olduğunu fark edip bebek çalma teşebbüsünde bulunduğu öne sürülen şüpheliyi ihbar etti.

Bunun üzerine hastaneye sevk edilen polis grupları, Samandağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla kuşkulu Ali Beyhan F’yi (55) gözaltına aldı.

AA’nın haberine nazaran şüphelinin üzerini arayan takımlar, Türkiye Polis Emeklileri Derneği, Türk Silahlı Kuvvetleri Derneği ve 2. Sınıf Emniyet Müdürü ibareli geçersiz kimlik kartları ile 53 bin 210 lira, 2 bin 575 dolar, 1050 avro, 5 çeyrek altın, yüzük, 0,25 gram altın, iki cep telefonu ele geçirdi.

Bu ortada, bir araçta yapılan aramalarda da şüpheliye ilişkin tabanca ile 2 şarjör ve 42 mermi bulunduğu açıklandı. Araçta bulunan üç kişi de Ankara’dan Hatay’a birlikte geldikleri Ali Beyhan F’nin kendisini etrafta emekli emniyet müdürü olarak tanıttığını söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir