İtalyanlar, Galatasaray’ın Boey için istediği fiyatı açıkladı

Galatasaray’ın bu dönem performansı ile en çok beğenilen isimlerinden olan Sacha Boey, Okan Buruk’un da vazgeçemediği oyunculardan oldu. Yaptığı tesirli atak bindirmeleri ve atletik yapısıyla dikkatleri üzerine çeken 22 yaşındaki başarılı oyuncunun talipleri günden güne artarken, İtalya’dan epey konuşulacak bir argüman ortaya atıldı.

Real Madrid ve Liverpool’la anılmaya başlandı

İsmi Avrupa devleri Real Madrid ve Liverpool ile anılmaya başlanan 22 yaşındaki Boey için bu vakte kadar bonservis fiyatı lisana getirilmemişti. İtalyan haber kaynağı TuttoMercato’da yer alan haberde ise Galatasaray’ın Fransız oyuncu için istediği sayı açıklandı.

15 Milyon Euro’luk paha biçildi

İtalyanlara nazaran Galatasaray, başarılı oyuncusu Sacha Boey için 15 milyon Euro’luk kıymet biçerken, Dünya Kupası’nda oynayacak olmasının oyuncunun kıymetini arttıracağı belirtildi. Transfermarkt datalarına nazaran Sacha Boey’un yeni piyasa bedeli 4 milyon Euro olarak.

Piyasa Değeri 4 Milyon Euro 

Galatasaray’ın 2021 yılı yaz transfer devrinde Fransa Ligue 1 grubu Rennes’den 1.15 milyon Euro bonservis ile renklerine bağladığı Sacha Boey’ın transfermarkt datalarında aktüel piyasa değeri 4 Milyon Euro olarak tabir ediliyor. Kamerun asıllı Fransız oyuncunun Sarı-Kırmızılı kadroyla 2025’e kadar mukavelesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir