İzmir’de taksiye binen 15 yaşındaki kız çocuğu dehşeti yaşadı

Olay, Karabağlar ilçesi Eskiizmir semtinde meydana geldi. İnşaat personeli baba Ali A., 28 Mart’ta lise öğrencisi kızı D.A.’nın yağmurdan ıslanmadan okula gidebilmesi için yoldan geçen evli ve 2 çocuk babası Umut Can K’nın şoförü olduğu taksiyi durdurdu.

Aracına binen kız çocuğunu yaklaşık 500 metre aradaki okula götüren Umut Can K., bir anda kapıları kilitledi. Umut Can K., kız çocuğuna zorla götürdüğü ormanda cinsel istismarda bulundu. Olayın akabinde kız çocuğu Umut Can K.’nin elinden kurtulup, ormanın yakınındaki kara yoluna koştu.

Kız çocuğunun kara yolunda koştuğunu gören bir araç şoförü durup, D.A.’yı arabasına aldı. Olayı öğrenen şoför, D.A.’yı polis merkezine götürdü. D.A.’nın Çocuk Şube Müdürlüğü grupları tarafından tabiri alınırken, durum da ailesine bildirildi.

TUTUKLANDI

Ahlak Ofis Amirliği takımlarının çalışmasıyla taksi sürücüsü Umut Can K. yakalanıp, gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Umut Can K., tutuklandı.

“ŞEYTANA UYDUM, NEFSİME HAKİM OLAMADIM”

Yaşadıkları olay nedeniyle hem kızının hem de kendisinin çok sıkıntı günler geçirdiğini anlatan Ali A., “Sağanak vardı, okula giderken ıslanmasın diye kızımı yoldan geçerken durduğumuz taksiye bindirdim. Kızım, okulun önüne geldiğinde ineceğini söylemiş lakin bir anda camları kilitlemiş, nereye gittiklerini sorsa da karşılık vermeden ormana sürmüş. Cinsel istismara uğrayan kızım, U.C.K.’nın bir anlık dalgınlığından yararlanarak ittirip, elinden kaçmayı başarmış. Kelam konusu kişi yakalandı. Taksici sözünde suçlamayı kabul edip, ‘Şeytana uydum, nefsime hakim olamadım’ demiş. Kızım ölseydi ne yapardım?” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir