Johnny Depp’ten hayranına jest! ‘Kaptan Jack Sparrow’ karakterine büründü

2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ sinemasının setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin akabinde olaylı bir halde boşandığı Amber Heard ile karalama davaları şimdi bir karara bağlanmadan evvel, kendisi hakkında ortaya atılan ‘şiddet’ ve ‘cinsel istismar’ savları nedeniyle ‘Karayip Korsanları’ serisinden çıkarıldığını söyleyen Johnny Depp ile ilgili serinin imalcisi Jerry Bruckheimer’dan açıklama gelmişti.

Ünlü üretimci, ‘Kaptan Jack Sparrow’ karakterini canlandıran Depp’in seriye devam etmesinin pek mümkün olmadığını belirterek, “Gelecek şimdi belirsiz” biçiminde konuşmuştu.

“YENİ İSİMLER ARIYORUZ”

‘Karayip Korsanları’nın altıncı sinemasını çekmeye hazırlanan Jerry Bruckheimer, seriye dahil edebileceği yeni isimler aradığını da açıklamıştı. Sinemaya Avusturalyalı oyuncu Margot Robbie’nin katılabileceğinin sinyallerini veren Bruckheimer, senaryo geliştirme basamağında olduklarını belirtmişti.

HAYRANLARINDAN İMZA KAMPANYASI

Depp’in hayranları ise oyuncunun seriye dönmesi için imza kampanyası başlatmıştı. Ünlü aktörün sevenleri, 500 bin imza amacına ulaşmaya çalışıyordu ve kampanyaya yapılan yorumlar ortasında ‘Johnny Depp’in yeri doldurulamaz’ ve ‘Johnny Depp için adalet’ üzere tabirler bulunuyordu.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Aktörün mesleğindeki çalkalanmaların akabinde; Depp’in, eski eşi Heard ile birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyon dolarlık dava, 1 Haziran’da sonuçlandı.

Oy birliğiyle alınan kararda, Heyet Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü ziyanlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Lakin sonrasında bu sayı, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu cins tazminatlar için sonu olan 350 bine düşürüldü.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ait suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

‘301 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA’ İDDİASI

Davanın sonuçlanmasından birkaç hafta sonra Poptopic’e konuşan bir kaynak; Disney’in ünlü aktör ilgilerini düzeltmekle ilgilendiğini ve yakın vakitte ünlü isme ulaştıklarını açıkladı:

Disney, Johnny’nin Amber’a açtığı davanın başlamasından evvel aktöre ulaştı ve ‘Karayip Korsanları’ serisine bir ya da iki sinema için dönmek isteyip istemeyeceğini sordu. Size söyleyebileceğim şey, stüdyonun Jack Sparrow hakkında bir sinema için şimdiden taslak hazırladığı. Bu yüzden Johnny’nin onları affedeceği ve ikonik karakter olarak geri döneceği konusunda çok umutlular.

Kaynak ayrıyeten, şirketin Depp’i geri döndürmek için ‘301 milyon dolarlık bir anlaşma’ üzerinde çalıştığını ve âlâ niyet göstergesi olarak aktörün seçeceği bir hayır kurumuna ‘büyük bir bağış’ yapacağını da bildirdi.

SÖZCÜSÜ AÇIKLADI

Bu argümanların akabinde, Johnny Depp’in sözcüsü Fox News Digital’e konuşarak, aktörün ‘Karayip Korsanları’ serisinde ‘Kaptan Jack Sparrow’ rolünü yine canlandırmak için rastgele bir görüşmede bulunmadığını söyledi.

‘KAPTAN JACK SPARROW’ OLDU

Tüm bunların akabinde Johnny Depp, Christine Kelly isimli bir hayranıyla sohbet ederken en sevilen karakterine bürünerek, Kelly’yi şaşırttı. 59 yaşındaki ‘Karayip Korsanları’ yıldızı; tüm dünyada sevilen, ikonik ‘Kaptan Jack Sparrow’ üzere konuşmaya başlarken; hayranları tarafından görüntüye çekilerek TikTok’ta paylaşıldı.

DailyMail’de yer alan habere nazaran; görüntünün başlarında olağan bir biçimde sohbet ettiği görülen Depp, sonrasında hayranının ricası üzerine karaktere girip, Sparrow’un yaptığı üzere sözleri ağzında yuvarlayarak konuşmaya başlıyor ve sinemalarda Jack’in sevdiği bilinen alkollü bir içecekten bahsediyor.

“JOHNNY ŞAHANE BİR İNSAN”

Aktörün sakalsız görünümü karşısında şaşıran kimi toplumsal medya kullanıcıları, başlarda görüntüdeki kişinin hakikaten Depp olduğuna inanmakta zorlansa da, kusursuz ‘Kaptan Jack Sparrow’ taklidini duyduklarında akıllarında kuşku kalmadığını belirttiler.

Daha evvel de hayranları için birçok defa Sparrow’a dönüşen Depp’in bu görüntüsü, sevenleri tarafından övgüyle karşılandı. Ünlü isimle ilgili, “Johnny şahane bir insan”, “Hayat son vakitlerde Johnny için düzgün değildi, fakat yeniden de diğer beşerler için bu türlü nazik şeyler yapıyor” ve “Anında Jack Sparrow karakterine girdi, inanılmaz bir aktör” üzere yorumlar yapıldı.

İKONİK KARAKTERİ EN SON 2017’DE CANLANDIRDI

Depp, Disney tarafından projeden çıkarılmadan evvel, en son 2017 imali ‘Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı’ sinemasında sempatik korsanı canlandırmıştı.

Olaylı davadaki duruşmalardan birinde, aktöre yapılan çapraz sorgusu sırasında Heard’ün avukatı Ben Rottenborn; ünlü isme, “Disney size 300 milyon dolar ve bir milyon alpaka ile gelseydi bile, bu dünyadaki hiçbir şey geri dönüp Disney ile bir ‘Karayip Korsanları’ sinemasında çalışmanızı sağlayamazdı, değil mi?” diye sormuştu. Depp ise, avukatın sorusuna “Bu doğru” formunda cevap vermişti.

Aktör, daha sonra kendi avukatı Camille Vasquez tarafından yapılan sorgulama sırasında Disney tarafından ihanete uğradığını hissettiğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir