Kayseri’de Mustafa Yalçın’dan Talas kırsalına çıkarma

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas Belediyesi’ne bağlı Kepez, Örencik, Çömlekçi ve Koçcağız Mahallelerini ziyaret eden Lider Mustafa Yalçın buradaki çalışmaları yerinde gördü.

1 GÜNDE 4 MAHALLE

Başkan yardımcıları ve ilgili ünite müdürlerinin de katıldığı incelemelerde Lider Yalçın birinci olarak Kepez Mahallesi’ne hareket etti. Burada Kepez Muhtarı Bilal Derebaşı ve mahalle sakinleriyle bir ortaya gelen Lider Yalçın, imali devam eden Kepez Ortaokulu’ndaki çalışmaları yerinde gördü.

Daha sonra Örencik Mahallesine geçen Lider Yalçın, burada vatandaşlarla bir ortaya geldi. Muhtar Nurettin Bulut ile birlikte devam eden yol ve toplumsal tesis çalışmalarını inceledi. Lider Yalçın’ın sonraki durağı Çömlekçi Mahallesi oldu.

Çömlekçi Muhtarı Recep Çelik tarafından karşılanan Lider Yalçın, burada da imali devam eden toplumsal tesis inşaatı başta olmak üzere bir çok çalışmayı yerinde inceleyerek gelinen noktayla ilgili bilgiler aldı.

Başkan Yalçın’ın son durağı ise Koçcağız Mahallesi oldu. Muhtar Mehmet Kütük ve vatandaşlarla bir ortaya gelen Lider Yalçın, üretimi süren toplumsal tesis ve şadırvan inşaatında incelemelerde bulundu.

“BELEDİYE MAHALLEMİZDE DEVAM EDİYOR”

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, kırsal mahallelere hizmet ve yatırım konusunda epeyce hassas olduklarını belirterek, “4,5 yıl evvel birinci misyona başladığımızda hayata geçirdiğimiz Belediye Mahallemizde uygulamasıyla kırsal mahallelerimize adeta hizmet çıkartması yapmış, 45-50 araç ve 100’e yakın işçiyle mahallelerimize kıymetli hizmet ve yatırımlar kazandırmıştık. Belediye mahallemizde uygulamamız kendi çapında devam ediyor. Bugün de Kepez, Örencik, Çömlekçi ve Koçcağız mahallelerimizi gezerek hem hemşehrilerimizle bir ortaya geldik hem de başta toplumsal tesis üretimi olmak üzere çeşitli mevzularda devam eden çalışmalarımızı yerinde gördük. Kırsal mahallelerimize hizmet ve götürmeye devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir