Kritik seçim öncesinde Dr. Mehmet Öz’den şaşırtan tercih

Bu pazar günü ABD’de yapılacak orta seçimlerde Cumhuriyetçiler ismine Pennsylvania’dan senatör adayı olan Dr. Mehmet Öz’ün miting düzenlediği konferans salonu ile ilgili bir ayrıntısı Amerikan medyası ortaya çıkardı.

Medyatik hekim Mehmet Öz kritik oylama öncesinde miting çalışmalarına sürat verirken, Washington Post gazetesi dikkat cazip bir habere imza attı.

Gazete, Cumhuriyetçiler ismine Pennsylvania eyaletinden senatör adayı olan Dr. Öz’ün evvelki gün düzenlediği aktifliğin yapıldığı yer ile ilgili kimi bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Geçmişte eşcinsel evlilikleri desteklediğini söyleyen Dr. Öz, Çarşamba günkü aktifliği eşcinsel düğünlere müsaade vermeyen bir yerde gerçekleştirdi.

Stone Gables Estate isimli şirketin bünyesindeki konferans ve düğün salonunda düzenlenen aktiflik Dr. Öz’ün son büyük etkinliklerinden biri olarak öne çıkıyordu.

KONUŞMASI 10 DAKİKA SÜRDÜ

Stone Gables Estate’in internet sitesinde yer alan bir kısımda, “Bir erkek ile bir bayanın evliliğine mesken sahipliği yapabiliriz” tabirinin yer aldığı belirtildi. Washington Post gazetesi muhabirleri yeri arayarak eşcinsel bir çiftin düğünü için rezervasyon yapmalarını isterken, şirket bu talebi reddetti.

Doktor Öz’ün bu yerde aktiflik düzenlemesi toplumsal medyada gündem olurken, Öz’ün kampanya sözcüsü Brittany Yanick mevzuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Eyaletteki en muhafazakar bölgelerden birinde düzenlenen konuşma 10 dakika sürerken Dr. Öz bu konuşmasında seçmen ölçülü adaylara yönelmesini istemiş ve kendisinin ülkü aday olduğunu lisana getirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir