MasterChef Tahsin Küçük şimdi ne yapıyor?

Her hafta yeni konuklarıyla yayınlanan ‘Şimdi Ne Yapıyor?’, bir periyodun çok konuşulan isimlerine, uğraş ettikleri yarış devri ve sonrasını soruyor. Masterchef Tahsin artık ne yapıyor? Yarış sonrası hayatı nasıl değişti? Masterchef’te pişman olduğu bir şey var mıydı? Programa katılmaya nasıl karar verdi? İşte karşılıklar…

MasterChef’ten sonra hayatında neler değişti?

Yarışma biteli bir yıl oldu, bunu düşününce yaşlandığımı hissettim. Hayatımda çok şey değişti. Daha evvel mutfağın kapalı kapıları ardında bir şeftim, artık insanların da gördüğü bir şefim. Toplumsal medyada hoş bir kitleye ulaştım. Dükkan hoş gidiyor. Yaz döneminde televizyonda program yaptım. Benim için çok şey değişti, en kolayı hesabınızdaki para değişti. Bu durumu kimse yadsıyamaz.

Neden MasterChef’e katıldın?

Yarışmanın mülakatında da bu soruyu cevaplamıştım. ‘Artık ben de kaydırmalı story atmak istiyorum, link bırakmak istiyorum’ demiştim. Hayat buna dönüyor; mutfakta da, dansta da müzikte de. Yani sahne kalmadı artık, sahne bizim toplumsal medyalarımız. Sizi sorgulayan ve kurumun ne kadar kaliteli olduğunu düşündükçe o vakit daha kendinizi vererek gidiyorsunuz. Katıldığım sene düzeyin çok yüksek olmasından da memnunum.

Yarışmada rastgele bir pişmanlığın var mı?

Benim bir tane tabağım vardı. Kişisele dönmeden son elemeydi. O hafta potaya girmeseydim, süt çorbasını yapmayacaktım. Böylelikle o çorbayı önlük giymeme sebep olacak tabakta yapıp kullanmış olacaktım. Zira o esere çok uyumluydu. Böylece de kesin final oynayacaktım. Elimdeki sağlam ve kaliteli tabağı bir tık evvel kullanmış oldum. Bu da dolaylı yoldan üçüncü olmama sebep oldu. Aklıma kullanıp biraz bu türlü sinsilik olsaydı ki, yapamadım öbürleri üzere.

Bu dönem MasterChef’i takip ediyor musun favorin var mı?

Kemik kadroyu takip ediyorum. Son dördüm aşikâr lakin neyin ne olacağını bilemiyorsun. Büşra ile Çağatay (elendi) final oynar, kupayı da Büşra kaldırır diye düşünüyorum. ‘Bu dönem bayan şampiyon olacak’ diye bir his var içimde. Metin de çok güçlü fakat onu izlerken gördüğüm bazen denetim edemediği bir heyecanı var, baskıladığı gerilim var. Gerçek yönetemezse maalesef olmaz.

Yeni projeler var mı? Seni tekrar ekranlarda görebilecek miyiz?

Onay basamağına kadar geldik. Çok hoş bir format üzerinde çalışıyoruz. Türkiye’de muadili olmayan bir iş. Yemeğin öyküsünü, kültürünü anlatan bir iş olacağını düşünüyorum. Gece hayallerimde programın kimi yerlerini kendi kendime çekiyorum. Bunu ‘şizofreni’ olarak isimlendirebilirsiniz lakin o denli değil. Heyecanla bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir