Mehmet Ali Çelebi hakkında Erdoğan’dan ilk açıklama! Bütün vekillere tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana dönüşünde ortalarında Ülke TV Genel Yayın Direktörü ve Haber7.com Muharriri Hasan Öztürk’ün de bulunduğu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye iştirak kararıyla ilgili gelen bir soruya cevap veren Erdoğan, “Biz, kapımızı kimseye kapayamayız. Kâfi ki gelenin ulusal ve yerli yanı güçlü olsun.” dedi.

“BİZİM DAVETİMİZ HER VAKİT BAKİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Her şeyden evvel bizim davetimiz her vakit bakidir. Kapı açık. Biz, kapımızı kimseye kapayamayız. Kâfi ki gelenin ulusal ve yerli yanı güçlü olsun. Mehmet Ali Beyefendi kendisi de açıklama yaptı. İnşallah Çarşamba günü küme toplantısında da rozetini şahsen takacağım. Ve böylelikle şu anda resmen AK Parti’ye girmiş olsa da o gün küme toplantısında herkesin huzurunda rozetini takarak çok daha farklı bir manada o ruhu istiyorum ki kümemiz da yaşasın.”  değerlendirmesinde bulundu.

“KENDİSİNE BU TEKLİFİ YAPTIĞIMDA ‘ÇOK MÜTEŞEKKİR OLURUM’ DEDİ”

Eski Barolar Birliği Lideri Metin Feyzioğlu’nun KKTC Büyükelçisi olarak atanması konusuna da değinen Erdoğan, bu kararın alınmasındaki nedeni şu sözlerle özetledi:

Metin Beyefendi bir kere yeterli bir hukukçu. Yeterli bir hukukçu olmanın yanında bilhassa memleketler arası hukuk alanında ve Kıbrıs probleminde baro lideriyken bizimle çok hoş çalışmaları oldu. Kendisine bu teklifi yaptığımda o da ‘bunun için çok müteşekkir olurum’ dedi. Metin Bey’in bilhassa Kuzey Kıbrıs ve Kıbrıs adasındaki gelişmelere vukufiyeti var. Yalnızca bir büyükelçi değil, tıpkı vakitte akademisyen olarak da orada çok kıymetli işler başaracağına inanıyorum. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir