Metrobüste kör eden “maske” kavgasına hapis cezası

Avcılar’da metrobüste maske takması için kendisini uyaran güvenlik görevlisini döverek tek gözünü kaybetmesine neden olan Ömer Senem’in cezası muhakkak oldu.

Küçükçekmece 8. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Ömer Senem, şikâyetçi Şükrü Turan ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada kelam hakkı verilen Ömer Senem, “Şükrü Turan metrobüsten indikten sonra bana vurmadığını argüman etmiş ise de, güvenlik görevlisinin yanında bana vurdu.Çenemdeki darp raporu da bu aksiyona dayalı oluşmuştur. Beraatimi talep ediyorum.” dedi.

GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Mahkeme, Ömer Senem’in müştekinin organlarının birinde fonksiyonunu yitirmesine neden olduğunu belirtti.

Ayrıca, mahkeme kararında şu sözlere yer verdi:

“Olay dünya sıhhat güvenliğini de tehdit eden pandemi sürecinde üstelik bulaşıcı hastalığın en yaygın halde yayılması beklenen metrobüste yaşanmıştır. Ömer Senem, kurallara uymayarak, hassaslık göstermemiş, kendisinden daha fazla empati beklenmiştir. Lakin ikaza karşın maskesini takmamış ve kalabalık ortamda seyahate devam etmiştir. Beyanında belirttiği halde maske nedeniyle rahatsız oluyor ise, metrobüsten inmesi gerekirken inmeyerek oburlarının sıhhat güvenliğini tehlikeye sokacak halde seyahatine devam etmesi nedeniyle başlayan tartışmada, birinci haksız hareketi yapmıştır.”

Mahkeme Ömer Senem’in “Kasten ağırlaşmış yaralama” kabahatinden 5 yıl 5 ay mahpus cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir