Sağlık, tatil ve sanatı bir arada sunan proje: KÖY KUŞADASI

Ürün ya da hizmetleri satın almak fikriyle işleyen iktisatta son yıllarda yeni gelişmeler yaşanıyor. O denli ki ortak kullanılan arabalar, scooterlar, konutlar, ofisler, hizmetlerin takası ve toplumsal ağlardaki iş birlikleri her geçen gün daha fazla hayatımıza giriyor. 2022 prestiji ile Avrupa ve ABD’de paylaşım iktisadı eserleri klasik eser pazarından yüzde 10 hacim almayı başardı. Bu oranın 2050 prestiji ile tüm dünyada yüzde 50’yi bulacağı öngörülüyor. Paylaşım iktisadında beklenen büyümenin en büyük sebebi olaraksa, sahiplik anlayışındaki değişim ve teknolojideki gelişim gösteriliyor.

Çağın ruhu olan verimliliğin bir yansıması olan paylaşım iktisadı, hayatın her alanında olduğu üzere gayrimenkul dalında de tesirlerini göstermeye başlamış durumda. Kuşkusuz vakit içinde bu anlayışa uygun pek çok proje göreceğiz. Paylaşım iktisadı modelini Türkiye’de gayrimenkul alanında birinci kere uygulayan VClub’ın ‘Köy Kuşadası‘ projesi de bunlardan biri.

KUŞADASI’NDA 2’İNCİ HAYAT..

VClub, Türkiye’nin en hoş tatil beldelerinden biri olan Kuşadaşı’nda farklı ve özgün bir tatil tecrübesi vadediyor. ‘ Kuşadası‘nda 2’inci Hayat’ mottosuyla satışa sunulan proje; sıhhat, tatil ve sanatı bir ortada sunuyor. 80 dönüm bir arazi içinde konumlanan ‘Köy Kuşadası‘, sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirmeniz için itinayla tasarlanmış bulunuyor. Bu doğal ortamda ‘canlı manavdan mevsimine nazaran kısmından zerzevat ve meyveler alabilir, dilerseniz ‘mini çiftlikte kendiniz de yetiştirebilirsiniz. Ya da siz ‘açık hava kütüphanesinde vakit geçirirken çocuğunuz ‘tarım tecrübe alanında birinci mahsullerini topluyor olabilir…

Projede yapacaklarınız bununla da hudutlu değil. ‘Mutfak atölyesinde yöresel yemeklerin yapılışlarına dair püf noktaları öğrenebilir, bambu ve palmiye ağaçlarından özel olarak tasarlanmış masaj alanlarında günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Ayrıyeten Köy Kuşadası projesi müşterilerine tatil öncesi ve tatil esnasında yararlanacakları çok gelişmiş bir teknolojik kolaylıklar sağlıyor. Vclub tarafından geliştirilen VPublic taşınabilir uygulaması sayesinde, müşteriler rezervasyon, tatil erteleme, kiralama talebi, konuk sertifikası üzere süreçleri kolay ve zahmetsiz biçimde gerçekleştirirken, ayrıyeten tatilleri esnasında kullanacakları toplumsal alanların rezervasyon süreçlerinden , kendilerine özel yemek menülerine, günlük aktivite tekliflerine kadarbir çok yardımcı öge barındırıyor. Tıpkı vakitte bu taşınabilir uygulama müşterinin dairesinin de dijital anahtarıdır, kendisine ilişkin daire bu taşınabilir uygulama, tatil boyunca konukları yanında anahtar taşıma zahmetinden kurtarıyor

‘TATİL EVİNİZ’ SİZİ BEKLİYOR

Köy Kuşadası, Ege’nin en pahalı lokasyonlarından birinde yatırım yapmanın avantajlarını size sunuyor. Tatil köyü anlayışının, sanat, doğal hayat, doğal tarım ve welness ile birleşerek alınan mülk tapusu ile de size ilişkin olan dairenin kapı numarası sabitlenmesi ile tatil konutunuza dönüşüyor. Yani her yıl birebir daireye, içinde kendinizi rahat hissettiğiniz ‘tatil evinize’ gidebiliyorsunuz. Zeytin ve palmiye ağaçları ile dolu eşsiz tabiatın ortasındaki bir köyde; bir sefer ödeyip, ömür uzunluğu tatil yapıyorsunuz. Her yıl ‘Nerede tatil yapsam?’ diye düşünmekten de kurtuluyorsunuz. Seçtiğiniz hafta adedi kadar tatil yapmanın rahatlığını yaşıyorsunuz. Üstelik her mevsim farklı bir hoşluğu olan lokasyonda; turistlik yerler, kışın karın keyfini çıkaracağınız kayak merkezleri ve yazın güneşin içinizi ısıtacağı özel mutabakatlı plajlar sizlere dört mevsim için uygun bir ortam sunuyor.

BU TREND DÜNYADA YÜKSELİŞTE

Köy Kuşadası’nın sunduğu ortam ve imkanlar aslında tüm dünyada yükselişe geçen bir hayat trendinin ürünü… Tatil ve ömür anlayışını bu istikamete kaydıran insanların sayısı da her geçen yıl artıyor. Türkiye’de olmasa da bu konseptin dünyada çok hoş örnekleri var. Örneğin; ABD’deki tarım köyü Enso Village, sağlıklı hayatı teşvik etmek için tasarlanmış olup hem sakinlerini hem de gezegenin sıhhatini destekleyen fasilitelerle donatılmış bir proje. Birleşik Krallık’ta 25 dönümlük peyzajlı, geniş arazinin ortasında yer alan Wadswick Green Village da o projelerden biri. Hayat, keyif ve huzur üzerine kurulan projede her bina, her alan ve her yüzey, eski kökleri olan yeni bir öykünün modülü olarak tasarlanmış. Fransa’daki Senior Living + Cre Center da mimarisiyle sakinlerine huzurla yaşadıkları inançlı bir ortam yaratmak için tasarlanmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir