Samsunspor Teknik Direktörü’nün “kırmızı kazak” uğuru

Geçen yıl 26 Eylül’de Yılport Samsunspor’da vazifeye başlayan teknik yönetici Hüseyin Eroğlu, ekibin başındaki birinci iç saha maçına kırmızı kazak giyerek çıktı. Eroğlu, bu maçı Gençlerbirliği karşısında 2-0 kazanmalarının akabinde alanlarındaki tüm maçlarda kırmızı kazağını giymeyi sürdürdü.

Kırmızı-beyazlılar, alanında Eroğlu idaresinde 13 maçta 11 galibiyet ve 2 beraberlik aldı. “Kırmızı kazağın uğurunu” taraftarın da benimsemesiyle Samsunspor Store55’te kırmızı kazak satışı yapılmaya başlandı.

“TÜM TARAFTAR BU UĞURA İNANIYOR”

Hüseyin Eroğlu, Samsunspor’a imza atmaya gelirken dolabından kırmızı renkli eşyalarını da aldığını söyledi.

Bu giysileri ortasında sevdiği bir kırmızı kazağının da bulunduğunu belirten Eroğlu, şunları anlattı:

“Göreve başladıktan sonra kırmızı kazağı giydim ve eşime sordum, ‘Bunu giysem nasıl olur?’ diye. Onun da güzeline gitmişti ve ‘Kesinlikle giymelisin’ demişti. Bu türlü başladı. Bir iki galibiyetten sonra kırmızı kazak, altında beyaz gömlek ile aslında Samsunspor bayrağının renkleri, taraftarlarımız da benimsedi. Daima kazak konuşulmaya başlandı. İç alanda hiç kaybetmedik, ben de zati iç alanda giymeyi tercih ettim. Zira taraftarlarımızla birliğimiz olduğu yerde giymeyi istedim. Deplasmanda farklı şeyler giyiyordum. Geldiğimiz noktada kentin sembolü üzere oldu.”

Kırmızı kazağın tüm kentin uğuru haline geldiğini lisana getiren Eroğlu, “Tüm taraftarlarımız bu uğura inanıyor. Birçok taraftarımız kırmızı kazak giyip fotoğraf paylaşıyor. Bence bu, şampiyonluk kıssasına çok mana kattı. Şöyle bir espri yapmak istiyorum. Mayıs ayında hava sıcak olacağı için tahminen kırmızı kazağı giymekte zorlanacaktık. ‘Şampiyonluğu biraz öne çekelim’ dedik, mayıs ayında kırmızı kazağı giymek zorunda kalmayalım diye” tabirlerini kullandı.

Eroğlu, her şampiyonluğun bir kıssası bulunduğunu, bu yılın öyküsünün de “kırmızı kazak” olduğuna işaret ederek, “Önümüzdeki yıl için bir şey düşünmedim. Bitirelim dönemi, bu şampiyonlukta kazak da misyonunu yapmış olsun. Hakikaten çok hoş öykülerle dolu bir dönem oldu hem Samsunspor hem de benim için. Toplumsal medyada görüyorsunuz paylaşımları, hakikaten buraya şampiyonluğa inanarak gelmiştik” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir