Sıcaklıklar 10 derece birden düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın kuzeybatısı hariç yurt genelinin yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

Kıyı kısımlar ile güneydoğu kesitlerde yağmur ve sağanak; öteki yerlerde yağmur, vakitle karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar formunda görülmesi beklenen yağışların; Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı ile Adıyaman etraflarında kuvvetli olması bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesitlerde pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesitleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında yurdun güneydoğu kısımlarında değerli bir değişiklik olmayacağı, başka yerlerde hissedilir derecede (8 ila 10 derece) azalacağı iddia ediliyor.

RÜZGAR: Ekseriyetle güneyli istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu taraflardan kuvvetli ve yer yer kısa periyodik fırtına (40-70 km/saat) formunda esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı ile Adıyaman etraflarında kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, mahallî dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu taraflardan kuvvetli ve yer yer kısa periyodik fırtına (40-70 km/saat) formunda esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

13 VİLAYET İÇİN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji, Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Konya, Malatya, K.Maraş, Sivas, Tunceli, Aksaray, Batman ve Osmaniye için sarı kodlu ikaz vererek vatandaşların kuvvetli yağışlar nedeniyle dikkatli olmalatını istedi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, kuzeybatı kısımları hariç bölge genelinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek bölümlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu taraflardan kuvvetli ve kısa vadeli fırtına (40-70 km/saat) biçiminde eseceği varsayım ediliyor.

EDİRNE °C, 6°C
Çok bulutlu

İSTANBUL °C, 7°C
Çok bulutlu

KIRKLARELİ °C, 4°C
Çok bulutlu

KOCAELİ °C, 7°C
Çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde yağmurlu

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Afyonkarahisar ve Kütahya etraflarının aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli ve kısa periyodik fırtına (40-70 km/saat) halinde esmesi bekleniyor. İç bölümlerinde pus ve yer yer sis görüleceği varsayım ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, vakitle kar yağışlı

DENİZLİ °C, 13°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR °C, 11°C
Çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ

Çok bulutlu, Burdur ve Hatay dışında kalan yerlerde yer yer kuvvetli olmak üzere, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. İç kesitlerinde pus ve yer yer sis görüleceği iddia ediliyor.

ADANA °C, 16°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 17°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 11°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, bölgenin güney ve doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Yer yer pus ve sis görüleceği varsayım ediliyor.

ANKARA °C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 2°C
Çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

KONYA °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

YOZGAT °C, 6°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, kıyı bölümlerde yağmur ve sağanak, iç kısımlarda karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor. Bölgenin iç bölümlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

BOLU °C, 3°C
Çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU °C, 2°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağışlı, yağışların, kıyılarında yağmur, iç kesitlerinde kar yağışı formunda olması bekleniyor.

SİNOP °C, 8°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 8°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olması beklenen yağışların kıyılarda yağmur, iç kısımlarda vakitle karla karışık yağmur ve yüksek bölümlerde kar halinde görüleceği iddia ediliyor. Bölgenin iç bölümlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç bölümlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA °C, 6°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

SAMSUN °C, 8°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON °C, 13°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, çoklukla yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar formunda olması bekleniyor. Bölge genelinde pus ve yer yer sis görüleceği varsayım ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS °C, 4°C
Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 10°C
Çok bulutlu, öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

VAN °C, 7°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Adıyaman etraflarında kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 11°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT °C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir