SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanlığı ikinci cins seçimine 9 gün kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Hemşehri Dernekleri buluşmasına katıldı.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen aktiflikte Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Siyaset çetin bir imtihandır, hele iktidar, ateşten bir gömlek giymektir. Biz neredeyse yarım asırdır milletimizin huzurundayız. 21 yıllık iktidarımızda tekraren testlerden geçmemize karşın bugün alnı ak bir halde karşınızda durabiliyoruz.

Seçim gecesinden sonra yaşananları gördünüz. Yalnızca depremzedelerimize yapılan saygısızlık bile bunların kabahat hanesini ağzına kadar doldurmaya kâfi. Ülkemizin başına gelen en büyük felaketin akabinde biz depremzede kardeşlerimiz için gece gündüz çalışırken bunlar ne yaptı? Onlar yıkıntıların önünde tursitik fotoğraf çektirdi.

Hamdolsun biz tüm kurumlarımız ve belediyelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla depremzedelerimizin yaralarını aslında sarıyoruz. Onlar olsa da olur olmasa da. İnsanlığa sığmayacak hakaretler etmelerine ne diyeceğiz? Bunların gerçek yüzü işte bu.

Bunlar talimati Kandil’den alıyor. Terörün kentteki uzantılardan alıyorlar. Biz talimatı, Allah’tan ve milletten alıyoruz. Bizim çizgimiz bu. Defne’de CHP yüzde 80, biz yüzde 20 oy aldık. Lakin hastanemizi yaptık, onlara karşın yaptık. Pazar günü de açılışını yapacağız. Biz kime ne kadar oy çıkmış ona bakmayız.

Karşımızdakilerin her mağlubiyet sonrası hakaret etmeleri karakter mahrumu olduklarını gösterir. Bölücü örgütle, tefecilerle, emperyalistlerle yol yürüyenlerden öteki ne beklenir ki? Kendi iradenizle farklı bir karar verirseniz bunlar dünyayı başımıza yıkarlar, faşizm bunların runa sirayet etmiş.

PKK’lı, FETÖ’cü, Gezi’ci, teröristleri, Selo’yu özgür bırakacağız’ dediler. Biz iş başında olduğumuz sürece adalet, hukuktan öteki sistem çalışmaz.

F-16 ve F-35’lerle ilgili olarak duruşumuzdan taviz vermedik.

Aile kurumumuzu asla lekeleyemeyiz. Anayasa değişikliği ile aile kurumunun güçlenmesi için adımlar atacağız.

Son dakika gelişmesinin detayları birazdan ntv.com.tr’de…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir