Son Dakika: Sergen Yalçın bombası! ‘Anlaşma sağlandı, iki gün içinde duyurulacak’

Bir müddettir ismi Fenerbahçe ile Sergen Yalçın’la ilgili son dakika haberi Azerbaycan’dan geldi.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un Mali Genel Kurul’daki “Yeni teknik yönetici için birçok bireye sorduk. Bir kısmı ‘Türk olsun’ diyor, bir kısmı ‘Türkiye’yi bilen yabancı olsun’ diyor. Piyasada müsait olan geçen seneye nazaran çok daha fazla hoca var. Tüm bu görüşlerin akabinde, Türkiye’yi bilmeyen, Türkiye’de çalışmayan hoca ile çalışmanın risk olduğuna karar verdik.” açıklaması sonrası Sergen Yalçın ismi de adaylar ortasında geçiyordu.

İsmail Kartal, Volkan Demirel üzere adayların yanı sıra Sergen Yalçın ismi yüksek sesle lisana getiriliyordu. Lakin Azerbaycan’da yayın yapan CBC Sports TV’nin haberine nazaran Sergen Yalçın’ın yeni adresi aşikâr.

Buna nazaran, Sergen Yalçın, Azerbaycan grubu Neftçi Bakü ile muahedeye vardı. Haberde iki gün içerisinde resmi açıklamanın yapılmasının beklendiği söz edildi.

Bakü takımı geçen dönem ligi şampiyon Karabağ kadrosunun 22 puan gerisinde üçüncü sırada tamamlamıştı. Hayal kırıklığı ile sonlanan dönemin akabinde Azeri grubunda teknik yönetici Laurentiu Reghecampf ile yolları ayırmaya hazırlanıldığı belirtildi.

Habere nazaran kulüp, sponsoru olan firmanın yöneticilerinden birinin yaptığı görüşmeyle Sergen Yalçın ile birinci kontağı kurdu. Reghecampf ile yolların ayrılmasıyla müzakerelerin daha önemli olarak yürütüleceği tabir edildi. Uzun müddettir kadro çalıştırmayan Sergen Yalçın’ın Üstün Lig’den kıymetli bir teklif almaması durumunda Neftçi’nin başına geçmeyi kabul edeceği savunuldu.

SERGEN YALÇIN BEŞiKTAŞ iLE 2 KUPA KALDIRDI

Ali Koç’un Mali Genel Heyette yaptığı tarife çok uymasa da adaylardan biri olarak öne çıktı. Kendisine yakın kaynaklardan önemli bir temas olmadığı bilgisi yayılsa da İsmail Kartal’dan sonraki en güçlü aday üzere gözüken isim Sergen Yalçın’dı.

Beşiktaş’ın başında 2020-21’de hem Üstün Lig şampiyonluğunu hem de Türkiye Kupası’nı kazanan Yalçın, siyah beyazlı grup ile tüm kulvarlarda 79 karşılaşmalada 45 galibiyet, 24 yenilgi, 10 beraberlik aldı ve maç başı 1.84’lük puan ortalamasına imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir