Soylu’dan stadyumlardaki “Hükümet istifa” sloganlarına sert tepki: Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz

Önce Fenerbahçe’nin Konyaspor ile oynadığı müsabakada sonrasında ise dün akşam Beşiktaş-Antalyaspor maçı sırasında stadyumlardaki taraftarlardan yükselen “Hükümet istifa” sloganları siyaset sahnesinde tansiyonu artırdı.

DEVLET BAHÇELİ BEŞİKTAŞ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Mhp Genel Lideri Devlet Bahçeli tribünlerden yükselen seslere attığı tweet’lerle reaksiyon gösterirken, futbol karşılaşmalarının seyircisiz ya da ‘tedbir alınarak’ oynanması davetinde bulundu. Bahçeli sloganlar kesilmeyince ise Beşiktaş üyeliğinden istifa etti.

BAKAN SOYLU’DAN STATLARDAN YÜKSELEN SESLERE TEPKİ

Taraftarlardan yükselen seslere bir reaksiyon de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Hatay’da afet uyum merkezinde konuşan Soylu, “(Deprem sonrası çalışmalar) Siz bunları yaparken öbürleri da siyaset inşa etmeye çalışıyor. ‘Ha buradan sanki bir karmaşıklık oluşturabilir miyim’ diyenler olabilir. Yani burada bizim bu sarsıntı sıkıntısına gömüldüğümüzü zannedenler güvenlik probleminde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler. Üç beş tane bu tip sorunun uyumu ve mühendisliğine soyunan adamları da Türkiye’nin geleceğiyle ilgili karartma hakkı verilmez.

“TÜRKİYE’NİN GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ KİMSE BİLEK GÜREŞİNE GİRMESİN”

Hiç merak etmeyin. Mesaimizi bölmesinler. Biz mesaimizi de böleriz. Mesaimizi bölerlerse bu milletin karşı karşıya kaldığı süreçte bu millete haksızlık ederler. Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz, hodri meydan. Türkiye’nin güvenliğiyle ilgili hiç kimse bilek güreşine girmesin. Tavsiyem odur. Marjinal bir başla, marjinal bir zekayla bu milletin karşı karşıya kaldığı bu süreci zehirlemeye çalışmasınlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir