Takası Türkiye’de yapılan askerin görüntüsü şoke etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski ile yürüttüğü diplomasi trafiği sonucu 200 savaş esirinin mübadele edildiği duyurulmuştu.

Erdoğan, Rusya ve Ukrayna ortasında Türkiye’nin arabuluculuğunda gerçekleşen esir mübadelesinin savaşın sonlandırılması yolunda kıymetli bir adım olduğunu belirtmişti. Türkiye’nin arabuluculuğunda Rusya ve Ukrayna ortasında gerçekleşen esir takası, Avrupa basınında da geniş yer aldı.

“PUTİN’İN İSTEDİĞİ İSMİ RUSYA’YA GÖNDERDİK”

Erdoğan, geçen gün husus hakkında yaptığı açıklamalarda ise, “Esir takasında 200 ismin üzerinde durmuştuk. Bunlar bizim konuğumuz ve denetimimizde. Bir tanesi de bilhassa Putin’in üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de biz Rusya’ya gönderdik” dedi.

UKRAYNALI ESİR ASKERİN SON HALİ GÜNDEM OLDU

Öte yandan Mariupol/Azovstal kuşatmasında uzun vakit direniş gösteren ve daha sonra Rusya’ya esir düşen, en son ise yapılan mutabakat ile özgür kalan Ukraynalı bir askerin son hali toplumsal medyada gündem oldu.

Askerin evvelki ve son haline ilişkin fotoğraflar yan yana paylaşıldı. Kilo verdiği ve kollarında kırıklar olduğu gözlemlenen askerin fotoğrafı, görenleri hayrete düşürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir