Taner Savut Kimdir, Nerelidir? Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut Hakkında Merak Edilenler

Hatayspor’un Sportif Yöneticisi olan Taner Savut’un enkaz altında olduğu biliniyordu. Taner Savut’un Kahramanmaraş merkezli sarsıntı esnasında Rönesans Rezidans’ta bulunduğu ve enkaz altında kaldığı bildirilmişti. Savut’tan acı haber ise bugün geldi. Hatayspor’un hesabından yapılan açıklamada Taner Savut’un hayatı kaybettiği öğrenildi. Pekala Taner Savut kimdir, nerelidir?

Taner Savut kimdir?

Taner Savut 10 Ağustos 1974 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Sportif yönetici ve eski futbolcudur. Mesleğine 1994 yılında İzmirspor altyapısında başladığı bilinmektedir. Daha sonra profesyonel olarak forma fiyme başlamıştır. Sırasıyla Fenerbahçe ve Göztepe formaları giymiştir.

Göztepe’ye transfer olan Savut, bir yıl sonra Siirtspor’da profesyonel hayatını sürdürmüştür.  Taner Savut daha sonra Sakaryaspor, Alanyaspor üzere ekiplerde da forma giymiştir.

Taner Savut’un spor hayatı

Taner Savut Feenerbahçe, Göztepe üzere gruplarda forma giymiş ve 18 yıl profesyonel futbol oynamıştır. Savut’un toplamda yaklaşık 500 resmi maça çıktığı bilinmektedir. Etkin futbol hayatını tamamladıktan sonra Sportif Yöneticilik misyonunda çalışmaya başlamıştır. 

Taner Savut toplamda 7 dönem boyunca 5 dönem Alanyaspor, 2 sezon Manisa Futbol Kulübü’nde Sportif Yöneticilik vazifesinde bulunmuştur. Savut’un UEFA – B Antrenörlük Lisansı ve Türkiye Futbol Federasyonu Sportif Yöneticilik evrakı sahibi olduğu da bilinmektedir.

Taner Savut’un Hatayspor’daki kariyeri

Taner Savut 2022 yılında Hatayspor’a Sportif Yönetici olarak vazife almaya başlamıştır. Savut’un Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıda Hatay’da enkaz altında kaldığı bildirilmişti. Christian Atsu ile birebir binada enkaz altında kalan Savut’un vefat haberi ise Hatayspor resmi hesaplarından duyuruldu. Vefatının akabinde forma giydiği ekipler ve sportif yöneticiliği yaptığı gruplar taziye iletisi yayınladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir