Abdullah Avcı, Trabzonspor’da dalya diyecek

Trabzonspor Teknik Yönetici Abdullah Avcı, 10 Kasım 2020’de bordo-mavili grubun başına geçti. Avcı, iki yıla yaklaşan vazife müddetinde Spor Toto Harika Lig, Ziraat Türkiye Kupası, Üstün Kupa ve Avrupa Kupaları olmak üzere 99 resmi karşılaşmada vazife aldı. Kelam konusu maçlarda 55 galibiyet, 30 beraberlik ve 14 yenilgi alan Avcı, 1 maçı ise cezası nedeniyle trübünden yönetti. Avcı, kulüp seviyesinde 2.00’lık ortalamasıyla bordo-mavili kadroda en uygun istatistiklere imza attı.

Yüzüncü maçına çıkıyor

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, UEFA Avrupa Ligi H Kümesi 5’nci hafta maçında deplasmanda karşılaşacakları Kızılyıldız maçıyla birlikte yüzüncü maçına çıkacak. Tecrübeli çalıştırıcı Spor toto Muhteşem Lig’de 81, Ziraat Türkiye Kupası’nda 6, Harika Kupa’da 2, UEFA Şampiyonlar Lig Play-off basamağında 2, UEFA Avrupa Ligi 4 ve UEFA Konferans Ligi’nde 4 maça çıktı. Avcı, Harika Lig’de Trabzon’da oynanan Giresunspor maçını ise trübünden yönetti.

Deplasmanda birinci galibiyetini almak istiyor

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdulllah Avcı, Karadeniz grubunun başında çıkacağı yüzüncü maçında Kızılyıldız kadrosu ile karşılaşacak. Deneyimli teknik adam, bordo-mavili kadronun başında dalya diyeceği haftada hem kümedeki iddasını sürdürmek hem de Avrupa’da Trabzonspor’un başında birinci galibiyetini almak için gayret edecek. Karadeniz grubunun başında Avrupa’da dış alanda oynadığı 5 maçta 4 yenilgi ve 1 beraberlik alan Avcı, kümedeki iddasını sürdürmenin yanı sıra deplasmanda ise birinci galibiyetini almak istiyor.

Abdullah Avcı devrinde Trabzonspor’un Avrupa’da oynadığı dış saha maçları:

Molde-Trabzonspor: 1-1
Roma-Trabzonspor:3-0
FC Kopenhang-Trabzonspor:2-1
Ferencvaros-Trabzonspor:3-2
Monaco-Trabzonspor:3-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir