AK Parti’de Ali Yılmaz aday adaylığını açıkladı

BURSA (İGFA) – AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Adnan Kurtuluş’un da katıldığı açıklamaya partililer büyük ilgi gösterdi.

AK Parti’de aday adaylığı müracaat sürecinin tam bir demokrasi şöleni içerisinde geçtiğini vurgulayan Ali Yılmaz; “Allah hakkımızda güzelini versin. AK Parti Osmangazi’ de 4 yıla yakın ilçe başkanlığı misyonunu yürüttüm. Misyonu bölüm alan Adnan liderimizin 24 saat yanında olduğumu söz etmek isterim.” diye konuştu.

“İnandığımız yoldan, verdiğimiz kelamdan geri dönmedik”

Makam ve mevki hırsı gütmeden AK Parti Bayrağını en üst düzeye çıkarmanın misyonu olduğunu belirten Yılmaz, Adalet ve Kalkınma Partisi olarak 2002 yılında, Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde güçlü Türkiye’nin inşası için şiddetli ama bir o kadar da kutsal bir yola çıktıklarına dikkat çekerek; “O günden bugüne kadar çok büyük badireler atlatsak da inandığımız yoldan, halkımıza verdiğimiz kelamdan hiçbir formda geri dönmedik, savunduklarımızdan, değerlerimizden, inancımızdan taviz vermedik. Daima bir uğraşın içinde olduk. Devletimize ve milletimize hizmet etmek yolunda biz yorulmak nedir bilmeyiz. Yılgınlık, bezginlik, ümitsizlik, karamsarlık, küsmek bizim hizmet anlayışımızda yeri yoktur. Yılların bana kazandırmış olduğu bilgi, birikim ve deneyimlerimle Ak Parti’nin misyon ve vizyonuna, amaçlarına uygun yeni bir şehircilik ve hizmet anlayışıyla yola çıktık.” dedi.

“Osmangazi’yi ortak akılla yöneteceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye lideri olduğu devirde birlikte vazife yaptıklarını lisana getiren Ali Yılmaz; “Aldığımız bu emaneti gençlere taşıyacağız. İnanıyorum ki, halkımızın duası ve takviyesi epey aşılmayacak mani, kazanılmayacak zafer yoktur. Birinci günkü aşk ve heyecan ile, bu kutlu yolda, azim ve kararlılıkla Osmangazi’yi ortak akılla yöneteceğiz ve Osmangazi’ye birlikte hizmet edeceğiz.” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir