Bakan Güler: 30 terörist etkisizleştirildi!

ANKARA (İGFA) – Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan askerlerimizi ziyaretinin akabinde beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığına geçti. Askerî merasimle karşılanan Bakan Yaşar Güler, inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Daha sonra Bakan Yaşar Güler başkanlığında Genelkurmay Lideri Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve birlik kumandanlarının iştirakiyle toplantı gerçekleştirildi.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki son duruma ait bilgi alan Bakan Yaşar Güler, operasyonlara ait talimatlar verdi.

Bakan Yaşar Güler, Pençe-Kilit bölgesindeki akınlar sonrası etkisiz hale getirilen terörist sayısının 30’a yükseldiğini açıkladı.

Öte yandann Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler, yaralı Mehmetçikleri hastanede ziyaret etti. Bakan Güler ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi, Pençe-Kilit şehitlerimiz için düzenlenen merasimin akabinde Şırnak’ta tedavi gören yaralı askerlerimizi hastanede ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir