“Bu paylaşım benim değil, içeriğine de katılmıyorum”

İstanbul Adalet Sarayı’nda vazifeli Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın, 31 Mart 2015’te makam odasında DHKPC’li teröristlerce şehit edilmeden evvel alıkonulduğu anın fotoğrafını toplumsal medya hesabından paylaştığı savıyla gözaltına alınarak, “Terör örgütü propagandası yapma” cürmünden tutuklanan Eda Ezgi Yıldız’ın savcılık sözü orta çıktı.

Yıldız, savcılıktaki sözünde kelam konusu paylaşımı kendisinin yapmadığını ve partili kimliği nedeniyle kendisine komplo kurulduğunu savundu.

Yıldız’ın savcılık sözü şöyle:

“3 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirak şirketlerinden olan İSYÖN’de proje uzmanı olarak çalışmaktayım. Toplumsal medyaya yansıdığı üzere Cumhuriyet Halk Partisi parti meclisi üyesi Gökhan Günaydın Belediye Liderimize kendi alanı ile ilgili olarak vakit zaman resmi bir misyona bağlı olmaksızın danışmanlık hizmeti vermektedir. Gökhan Beyefendi eski periyotta Ziraat Mühendisleri Odası başkanlığı yapmıştır. Benim çalışmış olduğum İSYÖN’de misal alanda faaliyet yürüten bir iştiraktir. Bu manada ben de kendisine yardımcı olmaktayım.

“PAYLAŞIMI BEN YAPMADIM, İÇERİK OLARAK DA DESTEKLEMİYORUM”

Şüphelinin sözünün devamında, “Bana sormuş olduğunuz Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın makam odasında hayatını kaybetmeden çabucak evvel alıkonulduğu ana dair imgeyi ‘Adalet, Adalet Sarayında bu türlü sağlanır’ ibaresi ile yapılan paylaşımı ben yapmadım. Bu paylaşımı içerik olarak da desteklemiyorum. Twitter’a baktığımda yapıldığı argüman olunan paylaşımın alıntılandığını görmedim. Paylaşım hakkında atılan Twitlerin tamamı ekran imgesi halindedir. Bir kadro şahıslar tarafından bir komploya maruz bırakılıyorum. Gayenin ben değil partili kimliğim hasebiyle partim olduğunu düşünüyorum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir