Hintli Guru Tutuklandı: 100 Kişiye Tecavüz Etmiş

Hindistan’da kendini peygamber ilan eden ve halk ortasında ‘Jalebi baba’ diye bilinen Amarveer, 100 bayana tecavüz savıyla tutuklandı.

Kadın öğrencilere uyuşturucu vererek tecavüz etmiş

Independent Türkçe’de yer alan habere nazaran; Hindistan’da özel bir mahkeme, kendini peygamber ilan eden bir adamı 100’den fazla bayana tecavüz etmekten hatalı bulup 14 yıl mahpus ce zasına çarptırdı.

Mağdurların avukatı Sanjay Verma mahallî basına verdiği demeçte, tecavüz ve çocuk istismarı cezalarının eş vakitli yürütüleceğini söyleyerek, kendini peygamber ilan eden adamın geçmişte silah ve mühimmat maddesiyle ilgili farklı bir davada beraat ettiğini de kelamlarına ekledi.

Verma, ‘Son 4,5 yıldır mahpusta ve 9 buçuk yıl daha mahpus yatmak zorunda kalacak. Sanık Baba, geçmişte Silahlanma Maddesiyle yargılanıp beraat etmişti. Kararın başka detayları, kararın kopyası görüldükten sonra açıklanacak‘ sözlerini kullandı.

2018’de Hindistan’ın kuzeyindeki Haryana eyaletinde polis, bir muhbir onlara bilgi verdikten sonra Baba’yı Fatehabad vilayetindeki Tohana kasabasında gözaltına almıştı.

Soruşturma, okültist olarak ün kazanan 63 yaşındaki dul adamın, geçmişte bayan öğrencilere uyuşturucu verdiğini ve onlara tecavüz edip bu aksiyonu sinemaya aldığını ortaya çıkardı.

Jalebi Baba bunun akabinde kurbanlarını imajları halka açık olarak paylaşmakla tehdit ederek onlara para için şantaj yapıyordu. Basında çıkan haberlere nazaran, Baba’nın telefonunda bu cinsten 120 kadar görüntüye ulaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir