Can Ataklı: Bahçeli’nin kastettiği “edepsiz, bilgisiz ve cibilliyetsiz” olanlar hep saraya yakın isimler

Korkusuz muharriri Can Ataklı, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin dünkü küme toplantısında birtakım ekran yüzlerine yönelik eleştirisini köşesine taşıdı. Ataklı, Bahçeli’nin kastettiği “edepsiz, bilgisiz ve cibilliyetsiz” olan şahısların iktidara yakın isimler olduğu görüşünü lisana getirdi.

Can Ataklı’nın bugünkü köşe yazısının “Kimdir bu edepsiz bilgisiz cibilliyetsizler?” başlıklı ilgili kısmı şöyle:

Her hafta salı günleri duyuyoruz artık MHP Genel Başkanı’nın sesini. Dün yeniden kürsüye çıktı Bahçeli ve tekrar esti gürledi. Lakin konuşmasının bir kısmındaki cümleler çok ilgimi çekti.

Aynen şunu söyledi Bahçeli:

‘Potansiyel niyetleri terörle çabayı sabote etmektir. Terör örgütünün mümkün gelişmelerden haberdar olmasını sağlamaktır. Bunlardan bıktık, usandık. Edepsiz, bilgisiz, cibilliyetsiz ekran yüzlerinden nitekim midemiz bulanmaktadır. Türkiye’nin ne vakit ve hangi koşullarda olası kara harekâtı yapacağının yetki ve vazifesi olmayan şahıslar tarafından ulu orta lisanlandırılması güvenlik zaafıdır.’

Ekranlarda elde sopa operasyon bilgileri veren pek çok gazeteci ya da akademisyen var. Muhalif medyada ise bu tıp programlar hiç yok. Bu durumda Bahçeli’nin kastettiği ‘edepsiz, bilgisiz ve cibilliyetsiz’ olanlar daima saraya yakın isimler.”

Yazının tamamını okumak için .

Bahçeli’nin küme konuşması için .

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir