Elon Musk’ın annesi Maye Musk, Türk Kahvesi markasının reklam yüzü oldu

Girişimci, model, kitap müellifi ve 3 çocuk annesi olan Maye Musk, 50 yıl boyunca tekraren kere Times başta olmak üzere Forbes ve Elle üzere mecmualara kapak olmuş birisi. Twitter ve SpaceX üzere dünya devi şirketlerin CEO’su olan Elon Musk’ın annesi, 2019 yılında yayımladığı “Bir Bayan Plan Yaparsa” isimli kitabı ile ses getirmişti.

Webtekno’nun haberine nazaran Türk kahvesi, 5 Aralık 2013 yılında UNESCO tarafından Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve Dünya Türk Kahvesi Günü ilan edilmişti. Maye Musk ise günün mana ve kıymetine yaptığı paylaşımla dikkat çekti. 

Maye Musk’tan Türk kahveli paylaşım

Maye Musk, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye’de çok satanlar listesine giren “Bir Bayan Plan Yaparsa” isimli kitabımda da bahsettiğim üzere Türk kahvemi çok seviyorum. Bugün (5 Aralık) Dünya Türk Kahvesi Günü vesilesiyle Türk kahvesi hakkında biraz bilgi paylaşayım. Bir diyetisyen olarak, araştırmaları takip ediyorum ve bulgular, ölçülü kahve alımının (günde 2-5 fincan) beslenmeyle bağlı kronik hastalıkların mümkünlüğünü düşürdüğü tarafında. Arzum OKKA Türk Kahvesi Makinesi ile direkt fincanda servis edilen Türk kahvesinin keyfini çıkarın” tabirlerini kullandı.

Maye Musk ayrıyeten yaptığı paylaşımda ünlü model ve Arzum Okka’nın Türkiye reklam yüzü olan Tülin Şahin’i de etiketledi. Şahin ise kendi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Dünya Türk kahvesi günü kutlu olsun. Maye Musk, benimle bir kahve içmeye ve bu günü kutlamaya ne dersin?” yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir