Kılıçdaroğlu’nun ‘yalan’ dediği manşetlere Aydınlık’tan yanıt

ABD ziyaretini tamamlayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydınlık Gazetesi’nin manşetlerinin palavra olduğunu ileri sürdü. Tezine somut delil sunamayan Kılıçdaroğlu’na karşılık Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Direktörü Mustafa İlker Yücel’den geldi. Yücel, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir soru üzerine ‘Aydınlık’ın manşetleri palavra yanlış’ demiş. Sizden tek bir örnek istiyoruz. Hangisi palavra? ‘Yalan’ diyerek palavra söylediniz ‘Hoşunuza giden palavraları avuç dolusu yutmak yerine, acı gerçekleri yudum yudum içmenizi’ tavsiye ederiz…” dedi.

CHP Önderi Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretinin akabinde gazeteci İsmail Saymaz’a konuştu. Görüşmeyi halktv.com.tr’de dünkü köşesinde yazan Saymaz, Kılıçdaroğlu’na “Dezenformasyon yasası geçti, ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yönlendirdiğini ve Kılıçdaroğlu’nun da şu karşılığı verdiğini belitti:

‘YALAN DİYEREK PALAVRA SÖYLEDİ’

Aydınlık Gazetesi’nin Ankara Muhabiri Sıla Kemahlı da Kılıçdaroğlu’nun “yalan” argümanına ait “Özgür basın” naraları atanların Aydınlık soru sormasın diye mikrofon kaçırdığını da unutmadık. Tez eden argümanını kanıtlamak zorundadır… Bu palavrası söylerken yüzünüz kızarmadı mı?” diyerek Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösterdi.

Aydınlık Gazetesi’nin Dış Haberler Servisi Editörü Özgür Altınbaş da Kılıçdaroğlu’nun “yalan” savına karşı “Genel Yayın Direktörümüz her vakit bize, düşmanınız bile olsa asla palavra haber yapmayacaksınız diye tembihler. Biz bu gazetede evvel halka palavra söylememeyi öğreniriz. Prensibimiz budur. Sayın Kılıçdaroğlu, Aydınlık’ı, CHP ile iş yapan gazetelerle karıştırmasın.” tabirlerini lisana getirdi.

Aydınlık okuru olduğunu belirten Selin isimli bir Twitter kullanıcısı da “Ben yıllardır gündemi çok çeşitli kaynaklardan takip eden biri olarak şunu belirtmeliyim ki, Aydınlık ve Ulusal Kanal’ı takip ettikten sonra, yıllardır kandırıldığımızı anladım. Kısa bir mühlet tarafsız bakış açısıyla takip ederseniz, çok şey öğrenirsiniz. Göz boyamaz, bilgi verir.” Kelamlarıyla Kılıçdaroğlu’na iftirası nedeniyle tenkit yöneltti.

İŞTE KILIÇDAROĞLU’NU RAHATSIZ EDEN GERÇEKLER:

Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’da terör bağı nedeniyle gözaltına alınan “gazetecilere” sahip çıktı. Aydınlık bu bireylerin PKK propagandası yaptığını ortaya serdi. Soruşmanın detaylarına ulaştı. Gözaltına alınan 20 kişinin PKK’ya muhbirlik yaptığını ve kentteki TSK hareketliliğini izlediği belirtildi.

FETÖ bağı münasebet gösterilerek kamu misyonundan Kanun Kararında Kararname (KHK) ile açığa alınan iki kişi, KHK TV’de CHP’nin iktidara geldiğinde “bu sorunu” çözme vaadi verdiğini söyledi. KHK’lı Hasret Gürcü, Kılıçdaroğlu’na inandığını açıkladı.

 

Aydınlık Gazetesi, Ankara Büyükşehir Belediyesinde 2 bin Süleymancıya takım tahsis edildiğine ait argümanları CHP Ankara Vilayet Lideri’ne sordu. Cevabı şu oldu: “Biz insanları bu türlü fişlemiyoruz. O Süleymancı, bu diğer tarikat…”

Kılıçdaroğlu’nun yanında ABD’ye gidenlerden biri Hacer Foggo’ydu. Aydınlık, Foggo’nun kurucusu olduğu derneğin ABD’den fonlandığını yazdı. Aydınlık, CHP’lilere ulaştı, Foggo’yu sordu ve CHP’lilerin “ABD kontenjanından partiye girdiği” tarafındaki kelamlarını manşete taşıdı.

Aydınlık, Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretinde söylediği kelamları yazdı. Öğrencilerle bir ortaya gelen Kılıçdaroğlu, burada Avrupa Birliği’ne tam üyelik amacını ilan etmişti. Kılıçdaroğlu, “Batı uygarlığının bir modülü olmak istiyoruz.” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek, Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden “Türkiye Kürdistanı” diye bahsetti. Anadilde eğitim için Anayasa’yı değiştireceklerini
söyledi.

Aydınlık, ABD seyahatindeki Kılıçdaroğlu’nun Amerikan İlerleme Merkezi’nde ABD’li yetkililerle görüşmesine yer verdi. Görüşme basına kapalı yapıldı.

Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’da terör bağı nedeniyle gözaltına alınan “gazetecilere” sahip çıktı. Aydınlık bu şahısların PKK propagandası yaptığını ortaya serdi. Soruşmanın detaylarına ulaştı. Gözaltına alınan 20 kişinin PKK’ya muhbirlik yaptığını ve kentteki TSK hareketliliğini izlediği belirtildi.

CHP Meclis’te Suriye tezkeresinden sonra Libya tezkeresine de ‘hayır’ dedi. Bu tezkere Türkiye’nin Mavi Vatan’daki çıkarlarını koruyordu.

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, emperyalist işgali barış telaffuzuyla perdelemeye çalıştı.

Kılıçdaroğlu’nun Rusya’yla işbirliğini amaç almasına dikkat çektik. Kılıçdaroğlu, S-400’lerin alınmasını da eleştirdi..

 

KAYNAK: AYDINLIK GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir