Engin Ardıç’tan tepki çeken yazı: AK Parti seçmeni öldü diye sevinme

İktidara verdiği dayanakla bilinen Sabah müellifi Engin Ardıç’ın kaleme aldığı seçim yazısında kullandığı tabirler toplumsal medyada reaksiyonlara neden oldu. Engin Ardıç seçim erteleme tartışmalarına ait yazısında “Kılıçdaroğlu, hiç boşuna ‘AK Parti seçmenleri öldüler, oylar bana kaldı’ diye sevinmesin, genel sonuç değişmeyecek” sözünü kullandı.

Ardıç, ‘Hopursan da bopursan da’ başlıklı yazısının bir kısmı şöyle:

“1999 seçimlerinde, yani Düzce zelzelesinden sonra, ‘konteynerlerde’ de oy kullanılmış. Demek ki oluyormuş… Bugün çok seviyeli, çok düzgün ve rahat konteynerler var, çadırda oturanlar da var, çıkarlar azıcık yürürler, oylarını atarlar, bu kadar kolay. Güvenlik de basitçe sağlanır. Bu ortada ölüler de tespit edilecek, kütükten düşülecektir. Sonucu nasıl tesirler? Kaç muvafık ölmüştür kaç muhalif, bunlar seçimden sonra tartışılacak mevzulardır.

Deprem gören vilayetlerde, ‘vekil sayıları’ da değişmeyecektir. Bir yine düzenleme lakin 2024 belediye seçimleri için yapılabilir. Daha yeterlisi, 2028 genel seçimi için. Örnek… Hatay’dan 11 milletvekili çıkıyormuş. Binlerce kişi öldü, binlerce kişi de öbür bir ile göç etti…Ama Hatay’dan yine 11 milletvekili çıkacak. Ne kadarı iktidara sarfiyat ne kadarı muhalefete, bu da farklı bir bahis ve bizi pek fazla da ilgilendirmez. Kılıçdaroğlu, hiç boşuna “AK Parti seçmenleri öldüler, oylarbana kaldı” diye sevinmesin. Genel sonuç değişmeyecek.”

Engin Ardıç’ın yazısına toplumsal medyadan çok salıda reaksiyon geldi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir